Newsy

Pogoda w poniedziałek: deszcze z przejaśnieniami

Newsy

Aktualizacja:

Przed nami zimny poniedziałek. Temperatura nigdzie w Polsce nie przekroczy 11 stopni Celsjusza. W większości kraju wciąż będzie intensywnie padać. Można jednak liczyć na przejaśnienia. Warto także zaznaczyć, że w następnych dniach zrobi się trochę cieplej.

Prognoza pogody w poniedziałek, 3 maja

Poniedziałek również będzie deszczowy, lecz możliwe są też przejaśnienia. Padać nie powinno w południowej Polsce.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie 11 st. C na Podkarpaciu. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju - jedynie 4 stopnie na Podlasiu. W związku z dużą wilgotnością powietrza, temperatura będzie odczuwalna jako niższa niż wskazywać będzie słupek rtęci. Wieczorem spadnie jeszcze bardziej.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty (do 60km/h), zachodni. Ciśnienie rośnie. W południe w Warszawie 1001 hPa.

Prognoza pogody we wtorek, 4 maja

Po dość zimnych i deszczowych dniach, przyjdzie w końcu pora na ocieplenie. Deszcz w północnej i zachodniej części Polski. Poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna od 11 st. na Pomorzu Gdańskim do 17 stopni w Małopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, z południa. W górach halny.

Z długoterminowej prognozy pogody Tomasza Wasilewskiego wynika, że naprawdę duże ocieplenie odczujemy jednak za tydzień, bo wtedy temperatura wzrośnie aż do 24 stopni.

Zobacz wideo: Majówka na Mazurach

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: TVN Meteo/x-news

Pozostałe wiadomości