Newsy

W szpitalu zmarł 14-latek. Miał COVID-19. "Dziecko przyjęto w stanie bardzo ciężkim"

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
PAP
Phil Fisk/Getty Images14-latek zmarł w szpitalu, miał COVID

14-letni chłopiec zmarł w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Lekarze stwierdzili u niego COVID-19. Rzecznik prasowy placówki poinformował, że została zawiadomiona prokuratura.

Ostrów Wielkopolski. Nastolatek zmarł w szpitalu

Jak powiedział rzecznik prasowy szpitala w Ostrowie Wielkopolskim Adam Stangret, sekcja zwłok wyjaśni, czy koronawirus był jedyną przyczyną zgonu oraz czy chłopiec cierpiał na inną współistniejącą chorobę. 14-latek z powiatu ostrowskiego trafił do szpitala w czwartek, a zmarł kilka godzin po przyjęciu na oddział intensywnej opieki medycznej.

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachIV fala koronawirusa depcze nam po piętach
Dzień Dobry TVN

Prokuratura zbada sprawę śmierci 14-latka

Wcześniej - jak ustalili lekarze podczas wywiadu z jego rodzicami - chłopiec przez ponad tydzień był leczony ambulatoryjnie przez lekarza rodzinnego w związku z infekcją dróg oddechowych. - Dziecko przyjęto w stanie bardzo ciężkim. Wdrożono leczenie i diagnostykę, niestety stan dziecka pogarszał się. Chłopiec został przekazany do OIOM-u dziecięcego, gdzie nastąpił zgon – powiedział Stangret. W szpitalu potwierdzono u chłopca zakażenie koronawirusem. Dyrektor placówki powiadomił prokuraturę. Na razie nie ma pewności, że COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Phil Fisk/Getty Images

Pozostałe wiadomości