Nie żyje Tadeusz Woźniak. Każdy zna jego największy przebój

Nie żyje Tadeusz Woźniak. Każdy zna jego największy przebój
Nie żyje Tadeusz Woźniak. Każdy zna jego największy przebój
Źródło: East News

Tadeusz Woźniak nie żyje. To on skomponował oraz wykonał piosenkę "Zegarmistrz Światła". Informację o śmierci przekazała Polska Fundacja Muzyczna w mediach społecznościowych.

Nie żyje Tadeusz Woźniak

- Dzisiaj nadeszła do nas wielce smutna wiadomość - odszedł nasz "Zegarmistrz Światła" - Tadeusz Woźniak. Jakim był muzykiem i wykonawcą - nie musimy przypominać wielbicielom jego twórczości. Jak dobrym był człowiekiem – wie każdy, kto miał okazję go znać. Tadeusz był też Przyjacielem Polskiej Fundacji Muzycznej. On sam wsparcia nigdy nie potrzebował, ale na Jego wsparcie zawsze mogliśmy w Fundacji liczyć - czytamy na profilu.

Żałoba

Żałoba

DD_20220407_Ewart_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii

Data pogrzebu muzyka nie została jeszcze podana. Polska Fundacja Muzyczna poinformuje o niej, gdy tylko pojawią się szczegóły.

Pod postem pojawiło się wiele smutnych komentarzy fanów twórczości Tadeusza Woźniaka.

- Następny super wykonawca odszedł smutna wiadomość - napisała jedna osoba. - To jedna z najsmutniejszych wiadomości w tym roku. Brak słów.... Odpoczywaj w Pokoju Panie Tadeuszu..... - dodała kolejna. - Wielki żal....prawie razem ze swoim przyjacielem Michałem Hochmanem... - podsumowała trzecia.

Żałoba w polskim środowisku muzycznym

Hołd Tadeuszowi Woźniakowi oddała także Biblioteka Narodowa na swoim oficjalnym profilu. We wpisie odniosła się do jego największego muzycznego dzieła - piosenki "Zegarmistrz Światła".

- Jeden z najbardziej znanych utworów polskiej piosenki XX wieku. Tekst napisał Bogdan Chorążuk, poeta, malarz i grafik. Tadeusz Woźniak skomponował muzykę. Muzyk zaprezentował utwór wspólnie z zespołem Alibabki na festiwalu piosenki w Opolu w 1972 roku, gdzie zdobył jedną z nagród. Prezentowany eksponat to czystopis partytury utworu na głos z akompaniamentem gitary. Tekst wpisany pod odpowiednimi nutami melodii piosenki. Rękopis należy do Archiwum Tadeusza Woźniaka, przekazanego przez artystę Bibliotece Narodowej w 2021 roku - napisano.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie