Już wkrótce Pełnia Krwawego Księżyca. Czy srebrny glob zmieni swoją barwę?

Krwawy Księżyc już niedługo. Kiedy podziwiać październikową pełnię?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wpływ księżyca na nasz sen
Wpływ księżyca na nasz sen
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice
Pełnia księżyca to czas, w którym część osób doświadcza problemów z zasypianiem i snem. Już wkrótce będzie miała miejsce październikowa pełnia tzw. krwawego Księżyca. Co to oznacza? Kiedy ją oglądać?

Pełnia krwawego Księżyca w październiku

Pełnia tzw. krwawego Księżyca będzie miała miejsce w ostatnią sobotę października, czyli 28.10. Uściśli się dokładnie o godzinie 22:24, ale srebrny glob będzie można podziwiać całą noc, o ile nie wystąpi na niebie zbyt wielu chmur.

Pełnię można oglądać w mieście, gdyż w tym czasie nasz satelita odbija tyle słonecznych promieni, że jest wyraźnie widoczny. Nie przeszkadza przy tym tzw. zanieczyszczenie światłem. Takie widowisko jednak zdecydowanie może być bardziej urokliwe na łonie natury, z dala od osad ludzkich.

Krwawy Księżyc - czy nasz satelita stanie się czerwony?

Pełnia krwawego Księżyca jest jedynie nazwą i nie oznacza to, że zmieni barwę. Jednak jest to możliwe. Nasz satelita "zmienia kolor" przy właściwych warunkach i ustawieniu, np. zaćmieniu. Można to zaobserwować, gdy promienie światła słonecznego przechodzą przez atmosferę i rozpraszają się. Światło czerwone ma najdłuższą falę, dlatego najtrudniej ją rozproszyć. Dzięki temu największa ilość promieni odbijających się od księżyca jest czerwona i może nieco "barwić" jego tarczę. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości