Te 3 znaki zodiaku to najlepsi przyjaciele. Koniecznie dodaj ich do grona znajomych

Dlaczego wierzymy w horoskopy?
Dlaczego wierzymy w horoskopy?
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice
Nie od dzisiaj wiadomo, że zgodnie z zasadami astrologii, duży wpływ na naszą osobowość ma ustawienie planetarne, a także znak zodiaku, w którym przyszło nam się urodzić. Część z nich ma większe tendencje do zostania szczerymi i lojalnymi kompanami. Które znaki zodiaku to najlepsi przyjaciele, których warto mieć u swego boku?

Astrologiczne przyjaźnie – które znaki są najlepszymi przyjaciółmi?

Na wstępie warto podkreślić, że kluczowym wpływem na przyjaźń ma nasz horoskop urodzeniowy. To on w dużej mierze warunkuje to, czy dana osoba będzie dla nas odpowiednim partnerem do przyjaźni. To specyficzna relacja, którą najczęściej tworzy się w oparciu o wspólne zainteresowania, doświadczenia życiowe i wzajemne zaufanie. Jednak w przeciwieństwie do związków małżeńskich, partnerskich czy rodzic-dziecko, różnica temperamentów nie będzie wywoływać tak dużego konfliktu w przyjaźni.

Pomijając ogólne pozytywne cechy i mocne strony danego znaku zodiaku, wpływ na to, czy dana osoba będzie naszym dobrym przyjacielem, ma również nasz horoskop. A konkretnie pozycja Jowisza. Im silniejsza jest, tym korzystniejsze będzie tworzyć aspekty, a tym samym większym zaufaniem można darzyć człowieka z takim ułożeniem planetarnym. Najbardziej pożądane będą aspekty Jowisza do ascendentu drugiej osoby.

Te trzy znaki to najlepsi przyjaciele, na których możesz polegać

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Osoby spod znaku Byka cechuje stabilność, solidność i wierność. To na nich można się "oprzeć" w razie problemów. Dzięki swojej praktyczności zawsze udzielą nam dobrej rady, kiedy będziemy tego potrzebować. Wierne Byki nie ugną się pod presją otoczenia i nie podchwycą plotek na nasz temat.

Byki to towarzyskie stworzenia, żyjące w stadach, co często przenosi się na osoby urodzone w tym znaku zodiaku. Bywa, że stają się liderami, a wtedy dobrze przewodzą grupę. To cecha, która może się przydać również w przyjaźni. Przede wszystkim, na stabilnym Byku zawsze można polegać. Stanowi oparcie duchowe, jak i często fizyczne.

Stanowcze Byki nie pozwolą na zniszczenie relacji, która powstała. Ich niezłomność i nieugiętość nie pozwoli na to, aby dać się przekonać osobom spiskującym przeciwko nam.

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Wrażliwe i współczujące Raki to kolejny znak zodiaku, którego przychylność warto zdobyć. Chociaż bywa zbyt emocjonalny i przewrażliwiony, to jest cennym przyjacielem. Osoby urodzone w znaku Raka są w stanie wczuć się w sytuację drugiej strony, a dzięki temu doskonale zrozumieć jej uczucia, obawy czy troski.

Dobra pamięć Raków również będzie zaletą, wspomoże nas w ciężkich chwilach, kiedy będziemy mieć za dużo na głowie. Jego zapobiegliwość pomoże uniknąć konfliktów, warto też słuchać jego rad, które uratują nas przed podjęciem złych decyzji.

Jednak jednymi z najbardziej pozytywnych cech u Raka, jako przyjaciela, będzie rodzinność, troskliwość i opiekuńczość. Można być pewnym, że kiedy relacja będzie zażyła, nie pozwoli innym nas skrzywdzić. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku zawsze chronią swoich bliskich.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelce to niezwykle koleżeńskie znaki zodiaku, które cechuje optymizm, entuzjazm i śmiałość w podejściu do życia. Ich otwartość, poczucie humoru i prostolinijność sprawiają, że stają się idealnymi kompanami na całe życie. Mają silne poczucie sprawiedliwości, toteż lepiej nie zawieść i nie okłamywać Strzelców, gdyż możemy stracić ich zaufanie.

Ich wielkoduszność i szczodrość może odczuć każdy, kto zaprzyjaźni się z osobami urodzonymi pod tym znakiem zodiaku. Jednak nie tylko – swoim pozytywnym nastawieniem do świata chętnie dzielą się z otoczeniem. Warto pamiętać, że Strzelce to niezależni myśliciele, stąd też nie łatwo ich nabrać – nie poddadzą się manipulacjom, a nawet mogą je zauważyć i nas ostrzec.

Strzelce mogą być jednak bardzo szczere, co niektórych może zniechęcać do podejmowania znajomości. Nie dajcie się jednak zwieść, gdyż ich prawdomówność nie jest podyktowana złośliwością, może czasem lekkomyślnością, jednak robią to wszystko w dobrym celu.

Jakimi przyjaciółmi są pozostałe znaki zodiaku?

Co jednak z pozostałymi znakami zodiaku? Czy nie nadają się na szczerych i lojalnych przyjaciół? Wręcz przeciwnie, jednak zawarcie z nimi bliskiej relacji może okazać się nieco trudniejsze. Samostanowiące i silne Barany nie zawsze potrafią przyznać, że potrzebują wsparcia przyjaciela. To jednak, za co można je cenić to odwaga, śmiałość i często entuzjazm. Bliźnięta często nad wyrost postrzegane są jako dwulicowe, zasługują na uznanie. Ich komunikatywność, pomysłowość i ciekawość świata sprawia, że są wspaniałymi kompanami podróży, także tej życiowej.

Lew uważany jest za jeden z najbardziej lojalnych znaków zodiaku i to wśród tych osób warto szukać najbardziej oddanych kompanów. Bywa jednak, że urażona duma i silna potrzeba przywództwa odpycha co słabsze osoby. Stąd z Lwami chociaż może być trudno się zaprzyjaźnić, to na nikim innym nie będziemy mogli tak polegać. Dokładne i wnikliwe Panny to również niczego sobie kompani na drodze życia. Warto słuchać ich trzeźwego osądu, który może być czasami dla nas bolesny, jednak przydatny. Ich sumienność i wnikliwość pozwoli rozwiązać nawet najbardziej splątane ścieżki losu – takiego przyjaciela warto mieć przy sobie.

Wagi uważane są za najmilszy i najbardziej spolegliwy ze znaków zodiaku. Ich towarzyskość i uprzejmość często sprawia, że są duszami towarzystwa. Osoby urodzone pod znakiem Wagi to emocjonalny kompres na zranione uczucia i serce. Skorpiony, choć ich nazwa może nie kojarzyć się z dobrym przyjacielem, to osoby o niepowtarzalnej emocjonalnej głębi. Ich umiejętność współodczuwania sprawia, że świetnie rozumieją swoich kompanów, a przy tym siła charakteru i intuicja sprawia, że to od nich warto zasięgać rad.

Cierpliwość Koziorożca to atut, który przyda się wszystkim w gorącej wodzie kąpanym. Ich zrównoważenie i umiłowanie zasad chociaż może być trudne w odbiorze, to w ciężkich sytuacjach będzie na wagę złota. Towarzyskie, przyjacielskie i życzliwe to synonimy Wodników. Nie spotkamy znaku bardziej tolerancyjnego, humanitarnego, a przy tym postępowego. Są z nich nieoceniający przyjaciele, którzy wysłuchają nas w trudnych chwilach. Na koniec zostały nam Ryby o artystycznych duszach. Ich wrażliwość i otwartość w połączeniu szacunku do drugiego człowieka sprawia, że mają w sobie wielkie pokłady empatii, a nawet i czułości. Nie wykorzystujmy jednak ofiarności Ryb, a doceńmy je jako prawdziwych przyjaciół.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Yusuke Nishizawa/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Projekt wakacji kredytowych na nowych zasadach?

Projekt wakacji kredytowych na nowych zasadach?

Grzegorz Głuszak ze łzami w oczach wspomina Komendę. "Wygrał z systemem, ale przegrał z chorobą"

Grzegorz Głuszak ze łzami w oczach wspomina Komendę. "Wygrał z systemem, ale przegrał z chorobą"

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Rafał Collins o ostatnich chwilach Tomka Komendy. "Trudna sytuacja ciągnęła się już od grudnia"

Rafał Collins o ostatnich chwilach Tomka Komendy. "Trudna sytuacja ciągnęła się już od grudnia"

Wyceniono majątek syna Alicji Bachledy-Curuś. 15-latek może pochwalić się pokaźną sumą

Wyceniono majątek syna Alicji Bachledy-Curuś. 15-latek może pochwalić się pokaźną sumą

Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

Kiełek czeka na adopcję

Kiełek czeka na adopcję

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!
Materiał promocyjny

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!

Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"
Materiał promocyjny

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"
Materiał promocyjny

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"
Materiał promocyjny

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?
Materiał promocyjny

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu
Materiał promocyjny

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas