Najlepsze cechy znaków zodiaku. Jaki jest twój główny atut?

Autor:
Astrolog Merkurja
Koło zodiaku na tle kosmosu

Każdy ze znaków zodiaku moglibyśmy opisywać obszernie i z rozmachem. Na przestrzeni dziejów niejednokrotnie takie próby podejmowali wybitni astrolodzy. Każdego przedstawiciela gwiezdnego zwierzyńca charakteryzują liczne wady i zalety, które ujęte w wielką księgę i tak nie opisałaby wszystkich niuansów i odcieni poszczególnych faz zodiakalnych.

Czy zatem możemy krótko i w lakoniczny sposób określić zalety kolejnych znaków i wskazać co jest ich największym atutem? Oczywiście, że tak!

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Cechy znaków zodiaku - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Upór – niektórzy nazywają go nie bez powodu baranim, ale dzięki temu jesteś w stanie przeforsować każdą przeszkodę, każdą blokadę.

Instynkt samozachowawczy – kiedy trzeba się ratować i ewakuować, nie oglądasz się za siebie.

Patrzysz w przyszłość – to co było minęło, rzadko kiedy rozpamiętujesz to, czego nie dało się zmienić. Przyszłość jest dla ciebie zdecydowanie bardziej interesująca niż minione dzieje.

Cechy znaków zodiaku - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Stałość – nie lubisz zmian to fakt. Wolno się przyzwyczajasz do czegoś i wolno odzwyczajasz, ale bywa to twoim największym atutem, dzięki któremu pokonujesz mniej cierpliwych przeciwników.

Zmysłowość – kochasz przyjemności, które może dać życie, lubisz komfort i celebrowanie doznań.

Materializm – lubisz zbierać różne przedmioty, kolekcjonować zarówno cenne drobiazgi, jak i całe kamienice czy parcele ziemi.

Cechy znaków zodiaku - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Elastyczność – nie ma sytuacji, do której po krótkim czasie nie będziesz się w stanie dostosować.

Inteligencja – chyba nie ma drugiego tak szybko uczącego się znaku zodiaku jak ty. Łapiesz w lot wszystkie detale i sprawnie składasz je w całość.

Tolerancja – rzadko kiedy przeszkadzają ci różnice światopoglądowe u innych ludzi. Jesteś w stanie zaakceptować praktycznie każdy styl życia, poglądy czy wyznanie religijne.

Cechy znaków zodiaku - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Intuicja- czytasz z innych jak z otwartej księgi. Masz ogromną wrażliwość i z łatwością rozpoznajesz prawdziwe emocje innych ludzi.

Opiekuńczość – potrafisz zapewnić bliskim ci osobom poczucie bezpieczeństwa. Troszczysz się o tych, którzy zostali powierzeni twojej pieczy.

Ostrożność – nie jesteś skłonny do podejmowania zbędnego ryzyka i świetnie na tym wychodzisz.

Cechy znaków zodiaku - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Honor – nie potrafisz udawać, że jest dobrze, kiedy ktoś cię znieważa. Masz w sobie ogromne pokłady wewnętrznej dumy i godności. Nie pozwalasz, aby ktoś cię lekceważył.

Kreatywność – potrafisz tworzyć, zarówno wielkie dzieła sztuki, jak i małe biznesy, które ułatwiają innym życie.

Waleczność – nigdy się nie poddajesz, nie uciekasz z pola walki.

Cechy znaków zodiaku - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Oszczędność – nie cierpisz kiedy marnuje się cokolwiek, od energii elektrycznej po jedzenie włącznie. Potrafisz dobrze zarządzać finansami.

Pracowitość- praca bywa sensem twojego życia, doskonale radzisz sobie na polu zawodowym, masz ogromną ambicję do zrobienia kariery.

Higieniczność – brud cię brzydzi. Zawsze strasz się mieć wprasowane, wypucowane a najlepiej wyparzone i wymaglowane co tylko się da. Płyny do dezynfekcji miałaś u siebie zanim stały się modne.

Cechy znaków zodiaku - Waga

Waga (23 września - 22 października)

Dyplomatyczność – taktem, dobrą wolą, mediacją i rozmową jesteś w stanie załatwić wszystko i każdego skłonić do ustępstw.

Elegancja – masz świetny gust zarówno jeśli chodzi o ubieranie się, jak i o dekorowanie wnętrz, urządzanie przyjęć czy też kupowanie innym prezentów.

Takt – starasz się nikogo nie krzywdzić swoimi słowami, a twoje opinie, przynajmniej te wygłaszane publicznie są zazwyczaj bardzo wyważone.

Cechy znaków zodiaku - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Odradzanie się – nawet po najtrudniejszych przejściach i traumach jesteś w stanie się zregenerować. Potrafisz powstawać jak feniks z popiołów i zazwyczaj kilkukrotnie tego w życiu doświadczasz.

Bezkompromisowość – jesteś zero-jedynkowy. Nic nie jest szare, ale białe lub czarne. Wiele razy w życiu stawiasz ultimatum: wszystko albo nic.

Oddanie – jeśli kogoś kochasz lub szanujesz potrafisz oddać się temu uczuciu całkowicie, bezgranicznie.

Cechy znaków zodiaku - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Optymizm – nie ma takiej rzeczy na świecie, która jest cię w stanie przybić na dłużej. Po upadkach szybko się podnosisz i wierzysz w to, że los niebawem odmieni się na lepszy, a za rogiem czeka nowa przygoda.

Szczodrość – jeśli osiągasz sukces lubisz się nim dzielić. Jesteś hojny dla przyjaciół i chętnie zapraszasz nawet obce osoby do tego, aby świętowały z tobą twoje szczęście.

Energia – zarażasz innych swoją pozytywną energią i entuzjazmem. Promieniujesz jak mały reaktor radością życia.

Cechy znaków zodiaku - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Ambicja – chęć bycia pierwszym, najlepszym, bezkonkurencyjnym towarzyszy ci już od przedszkola. Chcesz mieć najlepsze oceny, najlepsze auto, najlepszą firmę. To nakręca cię do samodoskonalenia się do późnych lat życia.

Rzetelność – zawsze starasz się, aby wykonywać swoje obowiązki najlepiej jak się tylko da.

Prawość – masz wrodzony lęk przed łamaniem przepisów i nawet drobne wykroczenie powoduje u ciebie duży dyskomfort, dlatego starasz się zawsze postępować zgodnie z prawem, nawet jeśli chodzi tylko o skasowanie biletu.

Cechy znaków zodiaku - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Oryginalność – męczy cię chodzenie utartymi ścieżkami, wszystko chcesz robić inaczej, po swojemu w autorki, wyjątkowy sposób. Jesteś jak rajski ptak na tle szarych wróbelków, zachwycasz i przełamujesz rutynę.

Analityczność – potrafisz przekalkulować sobie wszystkie za i przeciw. Jesteś zwolennikiem racjonalnych rozwiązań i reform, stawiasz na prymat umysłu nad popędami.

Wolność- nie możesz znieść kiedy ktoś ogranicza twoją wolność i o swoją przestrzeń walczysz do ostatniego tchu. Innym osobom w otoczeniu także zalecasz podążanie za głosem swobody.

Cechy znaków zodiaku - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Idealizm – wierzysz w marzenia, swoje wizje i tak zwany lepszy świat. W życiu kierujesz się jasno sprecyzowanymi obrazami idealnego związku, pracy, spełnienia. Inną sprawą jest to, że ideały rzadko dadzą się schwytać w prozie dnia codziennego.

Artyzm – we wszystkim dostrzegasz niewidzialne piękno, subtelność, ukryty przekaz. Masz artystyczną, wrażliwą duszę.

Empatia – potrafisz, czasem aż za bardzo, wczuć się w sytuację innych istot. Współodczuwasz cierpienie z ofiarami przemocy czy agresji. Jesteś w stanie wiele poświęcić, aby pomagać innym i to w sposób charytatywny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości