Newsy

Wesele bez dziadków? Są nowe wytyczne

Newsy

wesele

Na ten jeden, wyjątkowy dzień czeka wiele par. Niestety, z powodu pandemii ich organizacja nieco się zmieniła. Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiedziała, że nowe wytyczne ws. wesel pojawią się jeszcze w tym tygodniu. Jakie?

Seniorzy na weselu

Piękne stroje, pyszne jedzenie i zabawa do rana. Chociaż coraz więcej par rezygnuje z organizowania wesel, to wiele osób nadal chce świętować zaślubiny w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak ze względu na pandemię pojawiły się zasady, według których owa zabawa ma się odbywać.

Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów

- powiedziała w programie „Rzecz o polityce” wiceminister rozwoju Olga - Semieniuk, o czym poinformowała i czwartkowa "Rzeczpospolita".

Bezpieczne wesela

Jak dalej informuje dziennik, wiceminister Semeniuk deklaruje, że wesela mają być bezpieczne i komfortowe. Zapowiada także, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a co za tym idzie - w życie wejdą najprawdopodobniej niezwłocznie.

Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo

- powiedziała.

Jakie jeszcze wymagania zostaną wprowadzone? Według „Rzeczpospolitej”, wytyczne opracowane przez ministrów i GIS, mogą dotyczyć nakazu noszenia maseczek na weselach i ograniczenia przyjęć weselnych oraz liczby uczestników na nich.

Zobacz też:

KRRiT podwyższyła stawki za abonament RTV. Czy zniżki zostały utrzymane?

Nieoczekiwany efekt pandemii koronawirusa: więcej ojców na tacierzyńskim

Handel bonami turystycznymi. Wicepremier: "Podjęliśmy działania, by temu zapobiegać"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Korytowska

Źródło: Rzeczpospolita

Pozostałe wiadomości