Handel bonami turystycznymi
"Sprzedam bon turystyczny". Ogłoszenia takiej treści krążą od kilku dni w Internecie.
Wicepremier Jadwiga Emilewicz pytana o handel bonami turystycznymi w sieci stwierdziła, że to są pojedyncze przypadki. Jak dodała, Ministerstwo Rozwoju monitoruje sytuację.
Ten handel nie jest wcale powszechny. My już podjęliśmy działania, by temu nielegalnemu procederowi starać się zapobiegać
- powiedziała Emilewicz na antenie Polskiego Radia 24 .
Przypomniała, że "bonu nie można wydać na nic innego niż to, co zostało zapisane w ustawie".
Bon turystyczny - zasady
Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i "500 plus" im nie przysługuje. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1000 zł.
Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do końca marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.
Aby uzyskać informacje na temat bonu, można skorzystać z całodobowej infolinii pod nr tel. 22 11 22 111. Pytania można też przesyłać na adres e-mail bon@zus.pl.
Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.
>>> Zobacz także:
Nowe oszustwo na bon turystyczny. ZUS przestrzega
"Bon turystyczny sprzedam". Prawnik wyjaśnia, czy jest to dopuszczalne
Zamiana 500 plus na bon? Rząd nie ma wątpliwości
Autor: Iza Dorf
Źródło: PAP