Gorące tematy

Bon turystyczny - sprawdź, gdzie go zrealizujesz [Lista]

Bon turystyczny lista podmiotów

Marko Geber/Getty Images

Gorące tematy

Bon turystyczny - sprawdź, gdzie go zrealizujesz [Lista]

Bon turystyczny lista podmiotów

Marko Geber/Getty Images

Od 1 sierpnia dostępny jest bon turystyczny, uprawniającego do świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko. Przy jego pomocy można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie całej Polski. Lista zarejestrowanych podmiotów jest udostępniana na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zgłosiło się ich ponad 8 tysięcy.

Bon turystyczny - lista przedsiębiorców

Jak powiedziała minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, bon turystyczny umożliwia wyjazd na wakacje wielu rodzinom, ale jest też formą wsparcia dla branży turystycznej, która bardzo ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa. Można nim płacić np. za pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Warto go również wykorzystać w przypadku imprez turystycznych realizowanych przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Lista podmiotów jest udostępniana na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej, a miejsce do którego chcemy pojechać możemy znaleźć przy pomocy wyszukiwarki. Wystarczy wpisać nazwę przedsiębiorcy i miejscowość.

Pamiętaj, nazwa przedsiębiorcy może być inna niż nazwa handlowa/marketingowa obiektu hotelarskiego, w którym realizujesz bon. Wynikać to może m.in. z tego, iż przedsiębiorca prowadzi działalność wielobranżową

- zastrzeżono na stronie.

Bon turystyczny - dla kogo?

Z bonu turystycznego skorzystasz, jeśli posiadasz co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo aż 1000 zł.

Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Bon turystyczny - jak aktywować?

Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten należy okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Bon turystyczny zostanie wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

>>> Zobacz także:

"Bon turystyczny sprzedam". Prawnik wyjaśnia, czy jest to dopuszczalne

Nowe oszustwo na bon turystyczny. ZUS przestrzega

Rząd odblokował loty do dziesięciu krajów. Dokąd nadal nie polecimy?

Źródło: PAP/Narodowy Portal Turystyczny |
Co sądzisz o tym artykule?
83
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0