Newsy

Rząd odblokował loty do dziesięciu krajów. Dokąd nadal nie polecimy?

Newsy

fot. Jevgenij Kulikov/Getty Images

Nową listę państw, do których można podróżować samolotem z Polski opublikowała Rada Ministrów. Do wykazu dodano kolejnych 10 krajów, które nie były objęte poprzednim rozporządzeniem. Rząd podtrzymał zakaz lotów z naszego kraju do Portugalii i Szwecji.

Zakazy w podróżowaniu samolotem zostały wprowadzone w związku z panującą na świecie pandemią koronawirusa. Ich celem jest ochrona polskich obywateli przed zakażeniem. Ograniczenia w ruchu lotniczym określane są w rozporządzeniu Rady Ministrów. Poprzednie przepisy straciły moc 28 lipca 2020 r., a nowe obowiązują od 29 lipca.

Dokąd polecimy samolotem?

Zgodnie z obecnym rozporządzeniem połączenia lotnicze są możliwe do państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, Szwajcarii i państw członkowskich Unii Europejskiej, jednak z wyjątkiem Szwecji, Portugalii i Wielkiego Księstwa Luksemburga.

Zakaz lotów nie dotyczy także: Algierii, Gruzji, Japonii, Kanady, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Albanii, Białorusi, Korei Południowej, Rwandy, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Urugwaju i Związku Australijskiego.

Powyższe ograniczenia obowiązują do 11 sierpnia 2020 r.

Informacje na lotniskach

O przedłużeniu zakazu dotyczącego połączeń lotniczych z Portugalią i Szwecją poinformowały już lotniska w Gdańsku i Krakowie.

Nietypowy seans na terenie lotniska w Pile. Filmy oglądali piloci w samolotach. To pierwszy taki pokaz kina samolotowego. Wzięło w nim udział około 20 maszyn.

>>> Zobacz także:

500 zł na wakacje. Co musisz zrobić, żeby dostać bon turystyczny?

Pol'and'Rock 2020. Wiemy, kto zagra na festiwalu

Podwyżka płacy minimalnej. Jaką kwotę proponuje rząd?

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości