Newsy

Dzieci pływały na rowerku wodnym podczas burzy. "Zero pomyślenia"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
OSP Ślesin/Facebook
Burza

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na Jeziorze Ślesińskim. Czwórka dzieci pływała rowerkiem wodnym bez opieki dorosłych. Nagły wiatr zaczął spychać je w kierunku wodospadu zrzutowego. Do akcji wkroczyła Ochotnicza Straż Pożarna i ewakuowała nieletnich na brzeg.

Ślesin. Dzieci na rowerku wodnym podczas burzy

Ochotnicza Straż Pożarna w Ślesinie poinformowała o niebezpiecznej akcji ratunkowej, która odbyła się 1 lipca na Jeziorze Ślesińskim. Cztery młode osoby pływały rowerem wodnym bez osoby dorosłej. Gdy spotkała je burza, silny wiatr zaczął spychać dzieci w stronę wodospadu zrzutowego.

Trudne historie

Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobietDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Akcja przebiegła bardzo dynamicznie przy użyciu naszego pontonu, osoby zostały w bezpieczny sposób przejęte na pokład następnie przetransportowane wraz z rowerkiem wodnym - czytamy na Facebooku OSP w Ślesinie. Przemoknięte, ale całe szczęście bezpieczne maluchy przekazano rodzicom czekającym na brzegu.

Ślesin. Strażacy ewakuowali czworo dzieci

Strażacy z OSP w Ślesinie po raz kolejny przestrzegli mieszkańców, aby zachowywali zdrowy rozsądek podczas korzystania z publicznych kąpielisk i sprzętów wodnych. Przypomnieli też o monitorowaniu warunków pogodowych, które szczególnie latem mogą zmienić się w ułamku chwili. - Dziś zdążyliśmy, następnym razem może być za późno - napisano w poście.

- Brawo druhowie, zdążyliście na czas. A kto takim dzieciakom udostępnił rowerek? Zero pomyślenia, ale brawo dla OSP - pisali internauci pod wpisem na Facebooku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: OSP Ślesin/Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Douglas Sacha/GettyImages/Facebook/OSP Ślesin

Pozostałe wiadomości