Nawałnice przeszły nad Polską. Ewakuowano dzieci z 5 obozów harcerskich

obóz namiotowy
Harcerze ewakuowani z powodu burzy
Źródło: searagen/Getty Images
Gwałtowne burze z silnymi wiatrami i obfitymi deszczami przeszły nad naszym krajem. W niektórych regionach Polski, szczególnie na Warmii i Mazurach, sytuacja była niebezpieczna. Strażacy ewakuowali aż pięć grup, które brały udział w obozach harcerskich.

Ewakuacja harcerzy

Początek lata stoi pod znakiem zmiennej pogody. Najpierw zalewają nas fale upałów, a później nad Polską przechodzą nawałnice. Z czwartku na piątek (z 30 czerwca na 1 lipca) w wielu miejscach w kraju były burze z porywistym wiatrem i opadami deszczu. Strażacy z województwa-warmińsko mazurskiego otrzymali ponad 130 zgłoszeń wymagających interwencji.

Lato

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Front blond - trend lata 2022
Front blond - trend lata 2022
Zadbaj o swoje stopy na lato
Zadbaj o swoje stopy na lato
Makijaż na lato
Makijaż na lato

Jak informuje portal Onet.pl strażacy musieli ewakuować uczestników aż pięciu obozów harcerskich. W grupach tych były dzieci i ich dorośli opiekunowie. Cztery obozy znajdowały się w powiecie olszyńskim, a jeden w powiecie iławskim nad jeziorem Płaskim. Harcerze zostali przeniesieni do bezpiecznych miejsc.

Nawałnice nad Polską

W związku z nawałnicami funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej straży pożarnej dostali też zawiadomienia o zalanych piwnicach, garażach, a także powalonych drzewach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że aktywność burzowa wzrasta nad północną i zachodnią częścią Polski. W piątek (1 lipca) najbardziej burzliwie jest w okolicy Żuław Wiślanych i Warmii. Drugim aktywnym obszarem jest rejon Jeleniej Góry na Przedgórzu Sudeckim. Pojedyncze burze zaczną się rozwijać miejscami na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: searagen/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości