Newsy

Chwile grozy na plaży w Jantarze. Kąpiących się w morzu porwała fala

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24, Interia.pl
wzburzone morze uderza o falochron

Na jantarskiej plaży kilka godzin trwała akcja ratunkowa. Osoby, które kąpały się w morzu, wciągnął prąd. Na pomoc poszkodowanym ruszyli świadkowie. Jedna osoba była poszukiwana.

Jantar. Morze porwało ludzi

Służby ratunkowe przypuszczają, że kąpiących się plażowiczów porwała tzw. fala przybojowa. Informację o dramatycznych wydarzeniach podaje serwis TVN24. Z przekazanych informacji wynika, że na początku topić zaczęły się dwie lub trzy osoby. Kolejne trzy ruszyły im na pomoc, jednak również nie poradziły sobie z żywiołem.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Spośród grupy tworzącej łańcuch życia pięć osób zostało porwane przez fale. Wszyscy z nich zostali wyciągnięci, lecz wciąż trwa poszukiwanie jednej osoby - przekazała w rozmowie z serwisem interia.pl Karolina Figiel, oficer prasowa lokalnej policji.

- Jedna osoba jest reanimowana, dwie osoby są w stanie ciężkim, zaś kolejne dwie w stanie dobrym. Na miejsce przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - dodała. W akcji uczestniczyli ratownicy WOPR, strażacy oraz Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Jantar. Akcja ratunkowa zakończona

Przed godziną 18:00 straż poinformowała o zakończeniu akcji poszukiwawczej, zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

- Nikogo nie udało się odnaleźć - podkreślił Jakub Czaplicki, rzecznik straży pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, cytowany przez tvn24.pl. Jak dodał, służby, które brały udział w akcji poszukiwawczej, wróciły do swoich baz.

Akcja nie zostanie wznowiona, ponieważ służby na razie nie otrzymały informacji o zaginięciu jakiejkolwiek osoby. Oficer prasowy policji w Nowym Dworze Gdańskim sierżant sztabowy Karolina Figiel wskazała, że plażowicze - którzy weszli do morza po godzinie 13 i utworzyli "łańcuch życia" w poszukiwaniu osoby topiącej się - mogli zostać wprowadzeni przez kogoś w błąd, a w wodzie mogło nikogo nie być.

Wypadek w Jantarze

W tym samym czasie służby ratownicze otrzymały kolejne zgłoszenie. Kilkaset metrów dalej topić zaczęły dwie kolejne osoby. Na plaży obowiązuje zakaz kąpieli. Czerwona flaga została wywieszona z uwagi na fale wsteczne i silne prądy To kolejne w ciągu zaledwie kilku dni tragiczne wydarzenie w Jantarze. W poniedziałek 11 lipca w Bałtyku utonął 32-letni mężczyzna. Morze wyrzuciło jego ciało na brzeg po prawie dwóch godzinach.

Więcej informacji o rozwijającej się sytuacji znajdziesz na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Reporter: eŁKa/tam

Źródło: TVN24, Interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Zigmunds Dizgalvis / Getty Images

Pozostałe wiadomości