Do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 listopada w Małej Wsi w gminie Konopnica.
Niebezpieczną sytuację dostrzegli ratownicy z kąpieliska. Szybko ruszyli na pomoc.
Chłopiec był pod opieką babci.
O szczegółach w cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" Dzień Dobry TVN opowiedział Łukasz Jedliński.
Kilkugodzinna akcja ratunkowa wymagała ścięcia paru drzew i wykorzystania specjalistycznego sprzętu, by uratować sporego zwierzaka, który wpadł do przerębla w New Hepshire w Stanach Zjednoczonych. Jak przebiegła interwencja strażaków? Zobacz zdjęcia z akcji ratunkowej.
Policjanci w Sandomierzu otrzymali niepokojące zgłoszeniu o zaginięciu 2,5-letniego dziecka. W pobliżu miejsca zamieszkania malucha płynie rwąca rzeka, więc sprawa była tym bardziej pilna. Nikt się jednak nie spodziewał, gdzie w tym czasie znajdował się chłopiec.
- To prawdziwa miłość do zwierząt - komentują internauci.
W rejonie przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Dwie kobiety zaginęły na szlaku, po tym, jak zostały opuszczone przez towarzyszących im wcześniej partnerów. Akcja poszukiwawcza z udziałem ratowników TOPR zakończyła się sukcesem.
Co działo się 19 sierpnia? Oto podsumowanie dnia.
Nieprzerywanie trwają poszukiwania Titana, łodzi podwodnej, która zaginęła w głębinach Atlantyku. Zespoły poszukiwawczo-ratunkowe walczą z czasem, gdyż zapas powietrza na pokładzie jest już na wyczerpaniu. Eksperci wskazali wiele wątpliwości wokół konstrukcji łodzi, które mogły przyczynić się do utraty kontaktu ze statkiem pomocniczym.
Marynarze i studenci uczelni morskich muszą wiedzieć, jak zachować się w razie wypadku na morzu. Dzięki specjalnym symulatorom mogą się sprawdzić i przetestować swoje umiejętności. W tego rodzaju szkoleniach wykorzystuje się m.in. symulatory sztormu. Jak wyglądają takie szkolenia?
Każdy może stanąć przed obliczem wyzwania, jakim jest ratowanie życia drugiego człowieka. Właśnie dlatego tak wiele mówi się o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy. Zdarza się, że osoby bez odpowiedniego przeszkolenia nie potrafią prawidłowo ocenić funkcji oddechowych poszkodowanego, a co za tym idzie rezygnują z podjęcia resuscytacji. Największy problem stanowi dla nich rozpoznanie oddechu agonalnego. Co to takiego?
Jak przebiega akcja ratunkowa grupy HUSAR Poland?
Akcja ratunkowa została zakończona.
Na rynku wydawniczym ukazała się książka "TOPR 2. Nie każdy wróci" Beaty Sabały-Zielińskiej. Autorka opisała w niej dwa najgłośniejsze wypadki górskie ostatnich lat - w Jaskini Wielkiej Śnieżnej i na Giewoncie. Bohaterami książki są nie tylko uczestnicy tych wydarzeń, ale także ratownicy górscy oraz ich partnerki. Jak tak dramatyczne przeżycia wspominają ratownicy? Co było najtrudniejsze podczas pisania książki? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała autorka książki, Beata Sabała-Zielińska oraz Bolesław Pietrzyk, ratownik TOPR.
Huragan Ida uderzył w południowe wybrzeże Stanów Zjednoczonych z prędkością ponad 250 kilometrów na godzinę. Spowodował tymczasowe odwrócenie biegu rzeki Missisipi oraz pozostawił ponad milion osób bez prądu. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja opowiedział w Dzień Dobry TVN Mateusz Gugałka, operator oraz łowca tornad.
Ratownicy stworzyli na plaży w Sopocie "łańcuch życia" po tym, jak otrzymali informację o zaginięciu czterolatki. Pomogli im w tym plażowicze. Dziewczynka została odnaleziona, a na kąpielisku rozległy się gorące oklaski.
W wyniku powodzi wywołanej intensywnymi deszczami ośrodek wczasowy Polskiej Macierzy Szkolnej w Comblain-la-Tour w Belgii został odcięty od świata. Znajduje się w nim ponad 60 polskich dzieci wraz z opiekunami. Ewakuacja rozpoczęła się tuż przed południem.
Zakrztuszenie się niemowlaka jest nie tylko stresem dla dziecka, ale przede wszystkim dla jego rodziców. Co robić w krytycznej sytuacji? Jakie kroki podjąć, aby ratować malucha? Ratownik medyczny Ariel Szczotok wytłumaczył i pokazał na fantomach, jak udzielić pierwszej pomocy.
72-letni mężczyzna został uratowany po tym, gdy sąsiadów zaalarmowało szczekanie jego psa. Na pomoc przybyła straż pożarna, policja oraz pogotowie. Okazało się, że opiekun czworonoga był tak bardzo osłabiony, że nie mógł się poruszać.
Siedem osób trafiło do szpitali w Częstochowie po tym, jak w miejscowości Panki zderzyły się dwa autobusy szkolne. Poszkodowani to czworo dzieci, dwóch kierowców i opiekun. W akcji ratowniczej uczestniczyły cztery śmigłowce LPR. Co było przyczyną wypadku?
W Świnoujściu ewakuowano przez okno mężczyznę, który zmaga się otyłością olbrzymią. Straż pożarna musiała użyć do tego dźwigu, ponieważ tradycyjne wyniesienie chorego nie było możliwe.
O kulisach akcji ratunkowej, dzięki której z zatopionej jaskini w Tajlandii uratowano młodych piłkarzy, opowiedział nam, w studiu Dzień Dobry Wakacje, Wojciech Bojanowski: "Atmosfera była taka, że to jest bez szans..." . Ile osób było zaangażowanych w tę akcję, jak wyglądało codzienne życie w obozie i jak całą sytuację znosili rodzice uwięzionych?
W minioną sobotę w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju doszło do bardzo silnego wstrząsu, który uwięził pod ziemią siedmiu górników. Dwaj są ranni, dwóch nie żyje. Dziś rano poinformowano, że odnaleziono dwa z trzech poszukiwanych ciał. Trwa dramatyczna walka z czasem... W akcję ratunkową jest zaangażowanych ponad 1000 osób. Mówi się, że akcja w Zofiówce jedną z najtrudniejszych. Dlaczego? Determinacja ratowników górniczych jest ogromna. Jak wygląda organizowanie takiej akcji? Czego obawiają się najbardziej? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Grzegorza Pykę, emerytowanego ratownika górniczego i Pawła Wyciśloka, ratownika górniczego.
Himalaiści Adam Bielecki i Denis Urubko w rekordowym czasie dotarli do Elisabeth Revol, która była na wysokości ok. 6 tys. metrów. Połączyliśmy się z przyjacielem tego pierwszego - himalaistą i instruktorem wspinaczki Jackiem Czechem, aby zapytać, jak ocenia tempo wejścia Adama i Denisa, i czy rozumie ich decyzję o powrocie tylko z Elisabeth Revol. Natomiast w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy himalaistkę Kingę Baranowską. Poprosiliśmy ją o ocenę akcji ratowniczej. W którym momencie - według niej - los Tomka został przesądzony? Czy ta akcja ratunkowa może zakłócić planowane wejście na K2?
Wczoraj Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol utknęli na ośmiotysięczniku Nanga Parbat w Pakistanie. Dzisiaj rozpoczęła się akcja ratunkowa, w której biorą udział himalaiści z bazy pod K2: Denis Urubko, Adam Bielecki, Marek Chmielarski, Marcin Kaczkan i Maciej Bedrejczuk. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prezesa Fundacji imienia Jerzego Kukuczki Jerzego Natkańskiego, aby zapytać o prowadzenie akcji ratowniczych w górach i pasję wspinania.
W kopalni KGHM Rudna w Polkowicach doszło do potężnego wstrząsu, w wyniku którego zostali poszkodowani górnicy. Niestety śmierć poniosło aż ośmiu z nich. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ratowników górniczych: Pawła Wyciśloka i Mirosława Pakurę, aby zapytać o ich pracę i tę tragedię. Jak przebiega akcja ratownicza pod ziemią? Jak żegnają się górnicy zjeżdżający pod ziemię?
Na całym świecie - także w Polsce - testowana jest kamizelka, która ratuje życie osobom mającym problemy kardiologiczne. W przypadku wykrycia oznak zawału zostają uruchomione - umieszczone w niej - elektrody, które „podają" pacjentowi impuls elektryczny (analogiczny do tego jaki podaje defibrylator). O fenomenie tej kamizelki powiedział w Dzień Dobry TVN kierownik Kliniki Elektrokardiologii Uniwersytetu Medycznego W Łodzi prof. Jerzy Krzysztof Wranicz. W studiu gościliśmy także fizyka Tomasza Rożka, którego zapytaliśmy o przyszłość "inteligentnej odzieży" wspieranej przez elektronikę.
To była największa katastrofa budowlana w dziejach współczesnej Polsce. Dokładnie 10 lat temu, tj. 28 stycznia 2006 r. runął dach pawilonu, w którym odbywały się międzynarodowe targi gołębi pocztowych. Zginęło wtedy 65 osób, a ponad 140 zostało rannych. W Dzień Dobry TVN gościliśmy ratowników z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Nowego Sącza: mł. kpt. Zygmunta Łatkę i asp. szt. Dariusza Muchę, którzy pracowali na miejscu katastrofy. Powiedzieli nam, w jakich okolicznościach dowiedzieli się o tragedii i o samej akcji ratowniczej.
W pierwszą niedzielę stycznia Pani Krystyna wracała do domu leśnymi drogami. Niestety nie dotarła do niego. Jej auto zaklinowało się na nasypie, a telefon się wyładował. Kobietę odnaleziono we wtorek. Była w stadium głębokiej hipotermii. Pomimo wysiłków lekarzy nie udało się jej uratować. Oto rekonstrukcja ostatnich dni życia Pani Krystyny i akcji ratunkowej.