17-latek nie pozostał obojętny i pomógł pobitemu seniorowi. "Zachował się świetnie"

17-latek nie pozostał obojętny i pomógł pobitemu seniorowi. "Zachował się świetnie"
Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
W Lesznie (Wielkopolska) 17-letni lllia z Ukrainy zauważył stojącego w samej piżamie i kapciach starszego mężczyznę. Choć było zimno, oddał seniorowi swoją kurtkę oraz buty, a sam bosy zaprowadził go do komisariatu policji. O szczegółach w cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" Dzień Dobry TVN opowiedział Łukasz Jedliński.

Leszno. 17-latek pomógł seniorowi, który był ofiarą przemocy domowej

W nocy 17 kwietnia br. na ulicy 17 Stycznia w Lesznie Illia dostrzegł starszego mężczyznę, który miał na sobie jedynie piżamę i kapcie. Chłopak nie pozostał obojętny i niezwłocznie zdjął swoje buty i kurtkę, by oddać je seniorowi, po czym na boso zaprowadził go na komisariat.

Okazało się, że starszy mężczyzna jest ofiarą przemocy domowej, został pobity przez syna i wyrzucony z domu. Mundurowi zabrali pokrzywdzonego do pobliskiego szpitala, a 17-latkowi pogratulowali wzorowej postawy. Chłopak mieszka z mamą w Lesznie od czasu wybuchu wojny w Ukrainie. Jego tata został w kraju. 

- Bardzo często w Dzień Dobry TVN i TVN24 pokazujemy naszym widzom historię obojętności, bierności i znieczulicy. Na marginesie - świetne na ten temat materiały robi Bartek Dajnowski. Natomiast historia, z którą do was przyszedłem, jest biegunem przeciwnym. Chłopak, 17-latek z Ukrainy o imieniu lIlia zachował się świetnie - ocenił Łukasz Jedliński w Dzień Dobry TVN.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku - Dzień Dobry TVN

Dziennikarz TVN24 w cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" mówił również o amerykańskim pakiecie pomocy dla Ukrainy, spięciu Mariusza Kamińskiego z Dariuszem Jońskim na posiedzeniu sejmowej komisji śledczej oraz niezwykłej akcji ratunkowej na autostradzie. Opowiedział też o śladach osadnictwa sprzed kilku tysięcy lat, które przedłużą termin zakończenia budowy odcinka drogi S1 między Oświęcimiem i Dankowicami 

- Odkryto jamy zasobowe, czyli dawne piwniczki, składowiska żywności. [...] To zablokowało budowę odcinka drogi i przesunęło ją o rok - tłumaczył Łukasz Jedliński.

Więcej newsów w materiale wideo i na stronie TVN24.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Łukasz Jedliński

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki