W sieci opublikowano zdjęcia z dramatycznej akcji.
"Mamy do nadzoru aż 2,5 km plaży".
Moment, w którym dziecko wpada w objęcia rodzica zrejestrowały kamery.
Ten film powinien być pokazywany przed wejściem na plażę".
Ze względu na globalny wzrost temperatur urlopowicze o coraz wcześniejszych porach roku korzystają z uroków plaż i akwenów.
Wykonywanie operacji plastycznych w Turcji jest coraz popularniejszą praktyką. Niestety, relatywnie niskie ceny nie zawsze idą w parze z bezpieczeństwem i satysfakcją klientów.
Od czerwca utonęło już blisko 100 osób. Zdaniem ratowników problemem jest przede wszystkim picie nad wodą. - Powinna być duża presja społeczna, że na niewłaściwe zachowania nad wodą nie ma przyzwolenia – mówią WOPR-owcy. Materiał programu "Uwaga! TVN".
Warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. W programie Dzień Dobry Wakacje w Dziwnowie z Sebastianem Kluską z ratownictwa morskiego oraz Zbigniewem Jeszką, ratownikiem rozmawialiśmy o tym, jak należy się zachowywać nad wodą, aby nie stała się nam krzywda.
Ratownicy mają ważną radę dla rodziców.
Jak dbać o swoje bezpieczeństwo, by uniknąć niebezpiecznej sytuacji zagrażającej życiu?
Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę na plaży w Stegnie. Mężczyzna zasłabł podczas gry w siatkówkę i zmarł. Ratownicy mieli problem z dotarciem na miejsce z powodu rozstawionych parawanów.
Na plaży w Gąskach miała miejsce nietypowa akcja poszukiwawcza. Ratownicy przyjęli zgłoszenie o zaginięciu dziecka od zaniepokojonych rodziców. 3-letnią dziewczynkę szybko odnaleziono, ale rodzice jej nie poznali.
Akcja ratunkowa została zakończona.
27 kwietnia światło dzienne ujrzy przejmujący reportaż Dawida Góry "WOPR. Życiu na ratunek". To spis najtrudniejszych akcji, wyzwań i zawodowej codzienności ratowników, a także zasad, które ratują życie.
Ratownicy stworzyli na plaży w Sopocie "łańcuch życia" po tym, jak otrzymali informację o zaginięciu czterolatki. Pomogli im w tym plażowicze. Dziewczynka została odnaleziona, a na kąpielisku rozległy się gorące oklaski.
Wakacje to czas, kiedy chętnie wypoczywamy nad wodą. Jednak nie zawsze robimy to odpowiedzialnie. Brawura i zła ocena umiejętności pływackich co roku doprowadzają do wielu tragedii. O to, by im zapobiec, codziennie dbają WOPR-owcy. W Dniu Ratownika WOPR zobaczmy, jak wygląda ich praca.
Napływające do nas statystki są niepokojące – od 1 kwietnia utonęło już 90 osób. Często jest to efekt zbytniej brawury, nieprzestrzegania zaleceń służb czy przeceniania własnych umiejętności pływackich, o czym rozmawialiśmy z Agatą Korc. Przyjrzeliśmy się też pracy WOPR-u, który czuwa nas naszym bezpieczeństwem.
W Polsce tego lata w wodzie straciło życie 208 osób. Niestety, według statystyk był to rekord utonięć. Dlaczego doszło do tych tragedii? O błędach popełnianych przez osoby odpoczywające nad wodą rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ratownikiem basenowym WOPR Mają Nować, ratownikiem Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomaszem Kurowickim i ratownikiem koordynatorem kąpieliska morskiego w Międzyzdrojach Mateuszem Bobkiem. Od naszych gości dowiedzieliśmy się również, co oznacza czerwona flaga, a co biała oraz kto może poruszać się w strefie czerwonej boi, a kto - w strefie żółtej.
Od początku 2018 roku utonęło już 12 osób. Jak reagować, kiedy na naszych oczach pod kimś załamał się lód, lub sami wpadniemy do lodowatej wody? Z ratownikami z legionowskiego WOPR-u spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Nowofundlandy to psy uwielbiające wodę. Dlatego coraz częściej pojawiają się w oddziałach WOPR-u, gdzie pomagają ratować ludzkie życie. W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy dwóch ratowników na czterech łapach - Morfeusza i Rafiego oraz ich opiekunów: Tomasza i Małgorzatę Janików. Jak wygląda szkolenie psów ratowniczych? Ilu psich ratowników znajduje się w Polsce? I na jakiej polskiej plaży można spotkać psie patrole?
Zimą lodowiska zapełniają się amatorami łyżwiarstwa. Niestety są też śmiałkowie, którzy jeżdżą na zamarzniętych jeziorach, stawach i rzekach. O to, jak należy zachowywać się na zamarzniętych zbiornikach wodnych zapytał Płetwonurków RP prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Czy sam wszedł do lodowatej wody?
Bartek Jędrzejak, wspólnie z sopockim ratownikiem wodnym Michałem Szulhanem, przypomnieli nam kilka zasad bezpiecznego zachowania nad wodą!