WOPR

  WOPR

  W Polsce tego lata w wodzie straciło życie 208 osób. Niestety, według statystyk był to rekord utonięć. Dlaczego doszło do tych tragedii? O błędach popełnianych przez osoby odpoczywające nad wodą rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ratownikiem basenowym WOPR Mają Nować, ratownikiem Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomaszem Kurowickim i ratownikiem koordynatorem kąpieliska morskiego w Międzyzdrojach Mateuszem Bobkiem. Od naszych gości dowiedzieliśmy się również, co oznacza czerwona flaga, a co biała oraz kto może poruszać się w strefie czerwonej boi, a kto - w strefie żółtej.

  Od początku 2018 roku utonęło już 12 osób. Jak reagować, kiedy na naszych oczach pod kimś załamał się lód, lub sami wpadniemy do lodowatej wody? Z ratownikami z legionowskiego WOPR-u spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Nowofundlandy to psy uwielbiające wodę. Dlatego coraz częściej pojawiają się w oddziałach WOPR-u, gdzie pomagają ratować ludzkie życie. W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy dwóch ratowników na czterech łapach - Morfeusza i Rafiego oraz ich opiekunów: Tomasza i Małgorzatę Janików. Jak wygląda szkolenie psów ratowniczych? Ilu psich ratowników znajduje się w Polsce? I na jakiej polskiej plaży można spotkać psie patrole?

  Zimą lodowiska zapełniają się amatorami łyżwiarstwa. Niestety są też śmiałkowie, którzy jeżdżą na zamarzniętych jeziorach, stawach i rzekach. O to, jak należy zachowywać się na zamarzniętych zbiornikach wodnych zapytał Płetwonurków RP prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Czy sam wszedł do lodowatej wody?

  Bartek Jędrzejak, wspólnie z sopockim ratownikiem wodnym Michałem Szulhanem, przypomnieli nam kilka zasad bezpiecznego zachowania nad wodą!