Newsy

Nie żyje 12-latka, która wypadła z okna wieżowca w Gorzowie. "Śledztwo pod kątem nakłaniania do popełnienia samobójstwa"

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
gorzowianin.com
Policyjny samochód

Z 10 piętra jednego z wieżowców w Gorzowie wypadła 12-letnia dziewczynka. Niestety, nie miała szans na przeżycie i zginęła na miejscu. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Śmierć 12-latki z Gorzowa

Mieszkańcy Gorzowa w wyjątkowo tragicznych okolicznościach przywitali Nowy Rok. Dla niektórych noc sylwestrowa okazała się wyjątkowo tragiczna. Pierwsze niepokojące wieści na temat wypadku przy ul. Matejki zaczęły spływać na adres portalu gorzowianin.com.

- W nocy z 31 grudnia 2021 roku na 1 stycznia 2022 roku przy ul. Matejki 61 policyjni technicy zabezpieczyli zwłoki. Akcja miała miejsce na 10 piętrze, a policyjni śledczy wraz z ratownikami pogotowia przez godzinę przeszukiwali plac zabaw tuż pod balkonem – napisał do redakcji czytelnik Kamil.

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci? O czym należy pamiętać i jakich formalności dopełnić? Źródło: Dzień Dobry TVN

Gorzów. 12-latka wypadła z okna wieżowca

Chwilę później gorzowianie o tragicznym wypadku dowiedzieli się od służb. Stało się jasne, że w sylwestrową noc z okna wieżowca na 10 piętrze wypadła 12-letnia dziewczynka. Prokuratura zajmuje się wyjaśnieniem jej śmierci.

- Potwierdzam, że doszło do tragicznego zdarzenia i śmierci dziewczynki, która najprawdopodobniej wyskoczyła z okna. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator, były prowadzone czynności i zabezpieczano ślady. Ciało dziewczynki zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledztwo prowadzone jest pod kątem nakłaniania do popełnienia samobójstwa – przekazał w rozmowie z portalem gorzowianin.com Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Według artykułu 151 kodeksu karnego "kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat".

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: gorzowianin.com

Źródło zdjęcia głównego: jaceksphotos/Getty Images

Pozostałe wiadomości