Newsy

Powołano Akademickie Centrum Badawcze Ex-Centrum Olgi Tokarczuk. "To wspaniała wiadomość"

Newsy

Aktualizacja:
Olga Tokarczuk.jpg

Akademickie Centrum Badawcze Ex-Centrum Olgi Tokarczuk rozpoczęło swoją działalność. Porozumienie podpisali Prezes Fundacji Olgi Tokarczuk, czyli mąż noblistki Grzegorz Zygadło oraz Rektor Uniwersytety Wrocławskiego, prof. dr hab. Przemysław Wiszewski. Czym będą się zajomować?

Olga Tokarczuk wspiera badania naukowe

Prezes Fundacji Olgi Tokarczuk i Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego podpisali porozumienie dzięki, któremu działalność rozpoczęło Akademickie Centrum Badawcze Ex-Centrum Olgi Tokarczuk. W konferencji uczestniczyła również noblistka.

- Jednym z celów statutowych naszej fundacji jest wspieranie badań naukowych – teraz misja ta spełnia się we współpracy z tak szacowną uczelnią wyższą - napisała Tokarczuk w swoich mediach społecznościowych.

Fundacja Olgi Tokarczuk

Fundacja Olgi Tokarczuk powstała w marcu 2020 roku. Ma za zadanie wspierać zarówno polską jak i światową sztukę i kulturę. Wspiera ochronę praw człowieka, demokracji, społeczeństwa obywatelskiego, dba także o prawa kobiet.

- Nie ma społeczeństwa, kultury, polityki, nauki bez kobiet. Działania Fundacji będą zawsze brały to pod uwagę, szeroko wspierając aktywność kobiet i dbając o parytety - czytamy na stronie fundacji.

Zobacz wideo: Suknia Olgi Tokarczuk na królewski bankiet

Zobacz także:

Martyna Wojciechowska zaszczepiła się przeciw COVID-19. "Mój tata nie zdążył zanim zachorował i przez wiele dni drżeliśmy o jego życie"

Książę William i jego brat Harry odsłonili pomnik księżnej Diany. "Każdego dnia pragniemy, aby nadal była z nami"

Ile wypada dać w kopercie młodej parze? "Nie wszyscy mają środki, żeby tyle wyłożyć"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości