Newsy

Dwóch 5-latków wymknęło się z domu. "Szli bardzo ruchliwą drogą, gdzie nie ma chodnika ani oświetlenia"

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl
Victor Rodrguez/EyeEm/Getty ImagesDwóch 5-latków wymknęło się z domu

W jednej z podwrocławskich miejscowości dwóch 5-latków wieczorem - bez wiedzy rodziców - wybrało się do sklepu. Po drodze zgubili się. Chłopców idących w stronę wjazdu na autostradę A4, zauważył policjant po służbie.

Wrocław. Dwóch 5-latków szło w stronę autostrady A4

Jak podaje tvn24.pl, dwaj 5-letni chłopcy mieszkający po sąsiedzku wymknęli się w piątek ok. 19:00 z domów, by udać się do sklepu. Nie poinformowali o tym rodziców. Po drodze zbłądzili. - Szli po prostu przed siebie bardzo ruchliwą drogą, gdzie nie ma chodnika ani oświetlenia - przekazała aspirant sztabowy Monika Kaleta z dolnośląskiej policji.

Kiedy podążali w stronę wjazdu na autostradę A4, dostrzegł ich policjant z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, który przejeżdżał tamtędy z rodziną. Z relacji dowiadujemy się, że funkcjonariusz natychmiast zatrzymał się na stacji benzynowej i pobiegł w kierunku chłopców.

- Kierowcy początkowo byli przekonani, że biegnący w kierunku chłopców mężczyzna to nieodpowiedzialny rodzic. Pytali z wyrzutem, dlaczego naraził życie chłopców na niebezpieczeństwo. Wtedy funkcjonariusz pokazał legitymację policyjną i wyjaśnił sprawę - tłumaczyła Monika Kaleta.

5-latkowie nie mogli trafić do domu

Na szczęście chłopcom nic się nie stało, a jeden z nich potrafił powiedzieć, gdzie mieszka. Nikt nie zgłosił zaginięcia 5-latków, więc policjant odwiózł ich do domów.

- Funkcjonariusz odprowadził dzieci do rodziców, z którymi porozmawiał i ich uspokoił. Okazało się rzeczywiście, że pięciolatkowie wykorzystali chwilę nieuwagi swoich rodzin i wyszli razem do sklepu - poinformowała aspirant sztabowy.

Policjanci apelują, aby rodzice od najmłodszych lat uczyli dzieci, żeby umiały się przedstawić i powiedzieć, gdzie mieszkają, a także znały numery alarmowe.

Całe zdarzenie zostało opisane na portalu tvn24.pl. Więcej na ten temat w artykule: Noc, ruchliwa droga i dwóch przestraszonych pięciolatków na poboczu. Nie mogli trafić do domu

Zobacz też:

Zobacz wideo: Dzieci okrutne wobec rówieśników. Jak reagować?

Dzieci okrutne wobec rówieśników. Jak reagować?
Dzieci okrutne wobec rówieśników. Jak reagować?
Dzień Dobry TVN

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Victor Rodrguez/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości