Newsy

Ogłoszono cel 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znamy też datę jubileuszowego koncertu

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Jerzy Owsiak na przemówieniu WOŚP

Jurek Owsiak ogłosił cel na 30. finał WOŚP. Kolejna edycja odbędzie się pod hasłem: "Przejrzyj na oczy". Ogłoszona również została data jubileuszowego koncertu. Sprawdź, jaki w tym roku będzie cel i kiedy odbędzie się finał.

W Tuszynie odbyło się spotkanie ze sztabami WOŚP z całej Polski. Został również ogłoszony cel i finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cel 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku orkiestra będzie zbierała pieniądze na wsparcie i zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jak powiedział Jurek Owsiak: "Wzrok jest niezwykle ważny, ten zdrowy wzrok u dziecka to jest jego życie, które startuje".

W oświadczeniu WOŚP można przeczytać:

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Wśród celów zbiórki znalazło się uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okultystycznych. Dzięki niemu możliwe będzie kształcenie nowych specjalistów w dziedzinie okulistyki, jak tłumaczy szef WOŚP: " Żeby latać najnowocześniejszym odrzutowcem, nie wsiada się do samolotu, tylko idzie się do punktu, gdzie jest symulacja, która piekielnie dużo kosztuje, bo tam się uczymy".

Na rzecz WOŚP została przekazana już pierwsza rzecz. Darczyńcą jest prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak - podarował on bojkę ratunkową, która jest podpisana przez aktora Davida Hasselhoffa.

Wolontariat. Kiedy będzie finał 30 Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Start rejestracji wolontariuszy na 30. finał rusza 8 listopada. 11 października ruszy oficjalna rejestracja lokalnych zbiórek. Jubileuszowy finał odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Jak co roku planowane jest zakupienie odpowiedniego sprzętu dla placówek medycznych.

Jak mówił szef WOŚP przed ogłoszeniem celu nadchodzącego finału: Kupujemy sprzęt z najwyższego topu, to głównie endoskopia. Kupujemy sprzęt, który ma najwyższą jakość, a nie najlepszą cenę. Kupujemy jakość, nie zamówienia publiczne. Mamy konkurs ofert, tam liczą się eksperci. esteśmy w atmosferze absolutnej legalności, czystości, jasności, przejrzystości. Nie kupujemy respiratorów gdzieś na klatce schodowej. Kupujemy je w wyniku konkursu ofert, gdzie na sali jest przynajmniej 30 osób, albo i więcej, naszej ekipy, naszej komisji, a następnie wchodzą kontrahenci.

W zeszłym roku pieniądze były zbierane na dziecięcą laryngologię i diagnostykę głowy. Zebrano ponad 210 milionów złotych.

Zobacz wideo: Dar szczecina wyruszył w rejs

Dar Szczecina wyruszył w rejs
Dar Szczecina wyruszył w rejs Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości