Newsy

Jurek Owsiak zapowiada finał WOŚP 2022. Jaki tym razem będzie cel zbiórki?

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski

Jurek Owsiak i ludzie pracujący w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie próżnują p przygotowania do finału trwają całym rokiem. Choć trwa jeszcze kalendarzowe lato, już poznajemy pierwsze szczegóły wydarzenia.

Finał WOŚP 2022 - kiedy?

Niespełna 4 miesiące dzielą nas od kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed Jurkiem Owsiakiem i jego ekipą wielki dzień, bo 30 stycznia 2022 roku, będzie to już 30. raz, kiedy wolontariusze będą zbierali pieniądze do swoich puszek. Okazuje się, że wkrótce poznamy szczegóły wydarzenia.

- Jesteście ciekawi, jaki będzie cel nadchodzącego #wosp2022? Medyczny temat Finału #wosp poznamy już 9 października! - czytamy na oficjalnym profilu fundacji.

Jak wyglądał 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Pieniądze, które udało się zebrać podczas poprzedniego finału, trafiły na odziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

Fundacja zakupiła za nie m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory oraz polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Zobacz także:

Zobacz wideo: "Polecamy rodzinnie, fajna zabawa!". Rusza festiwal Pol'and'Rock

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości