WOŚP: Jurek Owsiak poinformował, na co zostały przeznaczone pieniądze z ostatniej puszki Pawła Adamowicza

Jurek Owsiak

Paweł Adamowicz stracił życie podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po tej tragedii, do ostatniej puszki prezydenta Gdańska ludzie wrzucili ponad 16 mln zł. Jurek Owsiak napisał, na co zostały przekazane te środki.

Paweł Adamowicz - tragiczna śmierć

Podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku, około 20:00 na scenę dostał się mężczyzna, który ugodził nożem Pawła Adamowicza. Po reanimacji i wielogodzinnej operacji, stan prezydenta miasta był bardzo poważny. 14 stycznia 2019 roku, po 14.30 poinformowano, że zmarł. Informacja ta wstrząsnęła całą Polską. Paweł Adamowicz opuścił żonę Magdalenę, córki Antoninę i Teresę, brata Piotra oraz rodziców.

WOŚP: ostatnia puszka Pawła Adamowicza

Jurek Owsiak poinformował za pomocą mediów społecznościowych, na co zostały przekazane pieniądze z ostatniej puszki prezydenta, do której zbierano pieniądze w ramach WOŚP. - Wreszcie mogliśmy symbolicznie przekazać sprzęt z ostatniej puszki Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Pamiętacie, jak Patrycja z Gdańska ruszyła z ostatnią puszką, czyli absolutny spontan w tych trudnych, bardzo trudnych chwilach? Odzew było niesamowity. W ciągu kilkunastu dni puszka dosłownie pękała w szwach. Ponad 16,5 miliona złotych to ogromne pieniądze , które natychmiast zagospodarowaliśmy - zaczął prezes fundacji.
- 4 gdańskie szpitale i hospicjum im. ks. Dutkiewicza. Co do grosza wydaliśmy te pieniądze na ważny sprzęt. Dzisiaj symbolicznie, bo nie mogliśmy być we wszystkich czterech szpitalach, w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku oficjalnie otworzyliśmy pracownię już działającego tomografu komputerowego - podsumował.
Zobacz też:
Zobacz wideo: WOŚP wspiera polską neonatologię. "Problem retinopatii został praktycznie zlikwidowany"
Autor: Oskar Netkowski

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości