Newsy

16-latek prowadził auto. Bał się, że pijany ojciec sam wsiądzie za kierownicę

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
RMF FM
Policja

Do nietypowego zatrzymania doszło na Mazowszu. Mundurowi podczas kontroli drogowej ze zdumieniem odkryli, że za kierownicą volkswagena siedzi nastolatek. Natomiast na fotelu pasażera podróżował jego pijany ojciec.

Nastolatek za kierownicą

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie potwierdził w rozmowie z reporterami RMF FM, że w miejscowości Blochy policjanci uczestniczyli w osobliwej kontroli drogowej.

- Za kierownicą siedział 16-latek bez uprawnień, a obok niego jako pasażer pijany ojciec, który posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami - poinformował kom. Damian Wroczyński.

Motoryzacja

Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Podczas wykonywania rutynowych czynności okazało się, że mężczyzna, który udostępnił samochód synowi, rok wcześniej stracił dowód rejestracyjny pojazdu. Powodem był brak ważnych badań technicznych.

Pomoc dla ojca

Zatrzymany nastolatek tłumaczył mundurowym, że ojciec poprosił go o przejazd do sklepu, ponieważ sam posiada zakaz kierowania pojazdami. Chłopak miał przyznać, że bał się, że pijany ojciec sam wsiądzie za kierownicę.

Przy okazji policja przypomniała, że nieletni również ponoszą odpowiedzialność za prowadzenie samochodu. Sąd rodzinny w takim przypadku może zdecydować o zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi do ukończenia 21. roku życia. Odpowiedzialność ponosi również osoba zezwalająca małoletniemu na kierowanie autem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: RobsonPL / Getty Images

Pozostałe wiadomości