Prowadziła samochód, pijąc alkohol. "Badanie wykazało blisko trzy promile"

Kierowca z alkoholem w dłoni
Prowadziła samochód i jednocześnie piła alkohol
Źródło: gettyimages/Alvaro Medina Jurado

Trzy promile alkoholu w organizmie miała kobieta, którą do kontroli drogowej zatrzymali policjanci w Świętokrzyskiem. 41-latka przyznała się, że piła w trakcie jazdy. Odpowie za to przed sądem.

Świętokrzyskie. 41-latka piła alkohol w trakcie jazdy

Na terenie gminy Krasocin przeprowadzono rutynową kontrolę kobiety kierującej pojazdem marki Škoda. Do zdarzenia doszło w środę 5 stycznia. Okazało się, że mieszkanka województwa świętokrzyskiego była pijana. Badania alkomatem udowodniły, że miała w wydychanym powietrzu trzy promile alkoholu. Zatrzymana przez funkcjonariuszy przyznała, że zakupiła trunek w pobliskim sklepie i postanowiła spożyć go w trakcie jazdy samochodem, w drodze powrotnej do domu. 

Jak wygląda walka z alkoholizmem?

Jak wygląda walka z alkoholizmem?

Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
„Dom w butelce” – 12 historii dorosłych dzieci alkoholików
„Dom w butelce” – 12 historii dorosłych dzieci alkoholików

- 41-letnia mieszkanka powiatu włoszczowskiego straciła prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem – przekazała mł. asp. Monika Jałocha z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. 

Włoszczowa. Trzy promile alkoholu u kobiety kierującej samochodem

Policja przypomina, jak niebezpieczny dla zdrowia i życia poruszających się na drodze osób jest stan nietrzeźwości. Alkohol nie tylko pogarsza wzrok, ale przede wszystkim może doprowadzić do utraty świadomości i spowolnienia reakcji, co jest częstą przyczyną wypadków.

- Alkohol wydłuża czas reakcji w przypadku dostrzeżenia niebezpieczeństwa, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Problem z dostrzeżeniem szczegółów znacznie obniża samokontrolę i koncentrację oraz potęguje senność – tłumaczy mł. asp. Monika Jałocha.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości