Newsy

Atak nożownika przed szkołą podstawową. 12-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Budynek szkoły. Atak nożownika przed szkołą podstawową

W czwartek 5 maja br. doszło do groźnego incydentu przed jedną ze szkół podstawowych w Bielsku-Białej. Jak informuje policja, 12-letnia dziewczynka została kilkukrotnie ugodzona nożem. Ranna trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, jej stan określono jako ciężki. Podejrzewany o atak mężczyzna został ujęty. 

Atak nożownika przed szkołą w Bielsku-Białej

Nożownik miał zaatakować dziewczynkę przed Szkołą Podstawową nr 22 przy ul. Grota Roweckiego w Bielsku-Białej. Jak podaje tvn24.pl, 41-letni mężczyzna z nieustalonych jak dotąd przyczyn miał zadać dziecku kilka ciosów. 12-latka trafiła do szpitala pediatrycznego w Bielsku. Po południu została przetransportowana śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tamtejsi lekarze określili jej stan jako ciężki.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Obrażenia, jakie odniosła, bezpośrednio zagrażają życiu. Na szczęście bardzo szybko przyjechało pogotowie, które udzieliło pierwszej pomocy - wyjaśnił w rozmowie z reporterką TVN24 rzecznik bielskiej policji, Roman Szybiak.

Nastolatka zaatakowana nożem przed szkołą

Z informacji przekazanych przez rzecznika bielskiej policji wynika, że sprawca porzucił nóż w miejscu, w którym zaatakował, po czym zbiegł i ukrył się w jednym z bloków, znajdującym się na osiedlu w pobliżu szkoły. Chwilę po zdarzeniu został zatrzymany. Trafił do komendy miejskiej policji w Bielsku-Białej.

- Ustalamy stan jego świadomości, czy znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków - poinformował Roman Szybiak. Podkreślił też, że policjanci będą chcieli ustalić motywy działania 41-latka.

Żadne inne dziecko z tej szkoły nie zostało zaatakowane. Jak podaje tvn24.pl, w toku policyjnego śledztwa zabezpieczono monitoring.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości