Newsy

58-latek ze sztyletem w dłoni miał egzorcyzmować żonę. Grozi mu 5 lat więzienia

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Mężczyzna w kajdankach. Areszt. Przemoc domowa.

Na trzy miesiące trafił do aresztu 58-latek z Pisza w województwie warmińsko-mazurskim. Mężczyzna jest podejrzany o stosowanie przemocy domowej. Jak podaje policja, miał znęcać się nad żoną i odprawiać nad nią "egzorcyzmy", trzymając w ręku własnoręcznie zrobiony sztylet.

Mieszkaniec Pisza podejrzany o przemoc domową

Do komendy powiatowej policji w Piszu wpłynęło zgłoszenie o przemocy domowej. Jak podaje tvn24.pl, złożyła je sama poszkodowana. Z relacji kobiety wynika, że od ponad dwóch lat doświadczała aktów agresji ze strony męża. Mężczyzna miał nadużywać alkoholu i tracić kontrolę nad swoim zachowaniem.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Policja poinformowała, że 58-latek wszczynał awantury, wyzywał żonę i groził jej pozbawieniem życia. Zdarzało się, że pokrzywdzona musiała nocować w samochodzie, ponieważ mąż nie pozwalał jej wejść do domu.

- Odprawiał też nad nią "egzorcyzmy", chcąc "wypędzić z jej ciała szatana". Trzymał wówczas w ręku własnoręcznie zrobiony metalowy sztylet długości około 30 centymetrów - przekazała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji.

58-latek z Pisza trafił do aresztu

Policja poinformowała, że kobieta była udręczona sytuacją rodzinną i codzienną obawą o własne życie. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali podejrzanego i zabezpieczyli jego sztylet.

Sąd Rejonowy w Piszu, mając na względzie bezpieczeństwo pokrzywdzonej, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 58-latka na trzy miesiące. Jak podaje tvn24.pl, podejrzanemu grozi kara nawet pięciu lat więzienia.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Profimaximus/Getty Images

Pozostałe wiadomości