egzorcyzmy

  egzorcyzmy

  "Kroniki opętanej" to książka oparta na prawdziwych wydarzeniach. "Bohaterką książki jest nastolatka, której rodzice umierają, a w zasadzie od niej odchodzą i ona, z dnia na dzień, zostaje przeniesiona do rodziny, swoich bliskich, którzy w jej tożsamości, w jej zachowaniu widzą działanie szatana". O historii opisanej w jego książce i samych egzorcyzmach rozmawialiśmy z Arturem Nowakiem. Czy w Polsce są to częste praktyki?

  Rodzina pewnej nastolatki uznała, że z powodu opętania potrzebuje ona egzorcyzmów. Podobno w trakcie seansów z księdzem była przywiązywana, a jej miejsca intymne nacierane świętymi olejkami. Jak ta sprawa wyszła na jaw? Dlaczego rodzina dziewczyny nie reagowała na zachowanie księdza?

  Ks. Piotr Glas twierdzi, że farby używane do wykonywania tatuaży są "demonicznie przetwarzane". Czy posiadanie tatuażu to grzech? Prof. Zbigniew Mikołejko, filozof religii, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN mówi, że: "tatuaż jest tak stary jak kultura ludzka." A co o takim sposobie przyozdabiania ciała mówi Biblia? W studio Michał Kush, katolik posiadający kilka tatuaży, powiedział czy czuje się opętany przez diabła i dlaczego wytatuował sobie krzyż na przedramieniu. A co Wy myślicie o tatuażach?

  Benedyktyni z klasztoru w Tyńcu wymyślili niekonwencjonalne gadżety religijne. Ich niezwykłość polega na tym, że widnieją na nich teksty egzorcyzmów. Zobaczcie, jakie gadżety można nabyć od zakonników.

  Sejmowy pokój nr 143 nie cieszy się dobrą sławą. Posłowie szepczą, że przynosi on pecha. Partie, które miały w nim swoją siedzibę wylatywały z parlamentu z hukiem. Z klątwą musi się teraz zmierzyć partia Kukiz'15, która w tej kadencji dostała feralny pokój. Dzień Dobry TVN dowiedziało się, jak można wypędzić z niego złe moce. Uwaga, materiał tylko dla ludzi o mocnych nerwach ;)

  Lubelska rodzina trafiła do szpitala po samodzielnie odprawianych egzorcyzmach. Co wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami? Czy były tam przeprowadzone egzorcyzmy bez udziału egzorcysty? Co może się wydarzyć, jeśli egzorcyzmy są niewłaściwie odprawione? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: psycholog Robert Rutkowski oraz reżyser filmów dokumentalnych o egzorcyzmach i duchowości, Michał Kondrat.

  Życie w Tunezji nie toczy się tylko na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Na południu kraju żyzna nizina ustępuje miejsca pustyni. Sahara jest ogromna - tu nie tylko jest piasek, ale również piękne, porośnięte bujną zielenią oazy, które otwierają się na turystów. Zobaczcie, jak żyje się ludziom, którzy postanowili się tu osiedlić. Niektórzy z nich świetnie posługują się językiem polskim!