Bielsko-Biała

    Bielsko-Biała

    Lekarze ze szpitala w Bielsku-Białej do leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej używają komórek macierzystych. Są one są wszczepiane w mało inwazyjny sposób, przy pomocy metody suchej artroskopii. Po jakim czasie następuje pełna odbudowa stawu? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dyrektora szpitala w Bielsku-Białej lek. med. Jarosława Stankowskiego i lek. med. Karola Pałkę, aby wyjaśnili, na czym dokładnie polega ta pionierska metoda leczenia stawu kolanowego.

    Cała akcja zaczęła się w listopadzie 2016 roku, kiedy Tom Hanks zrobił sobie zdjęcie z Fiatem 126p stojącym na ulicy. Wtedy Bielsko-Biała postanowiła przystąpić do działania. Monika Jaskólska zaczęła zbierać pieniądze na kupno, remonty i wysyłkę Malucha dla Toma Hanksa. Kto w końcu zapłacił za samochód? Na co przeznaczone zostały zebrane pieniądze? Kiedy samochód dotrze do Los Angeles? I jakie to uczucie stanąć oko w oko z Tomem Hanksem? Z Moniką Jaskólską w Bielsko-Białej spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

    Pamiętajcie akcję Bielska-Białej? Praca nad maluchem dla Toma Hanksa idzie pełna parą. Podobno sam aktor jest bardzo podekscytowany i nie może się doczekać, by wsiąść do polskiej perełki rodem z PRL-u. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki był w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie Fiat 126p przejdzie tuning? Czy wiadomo już, jakiego będzie koloru i jaki dostanie silnik?

    Golec uOrkiestra obchodzi w tym roku 15-lecie. Paweł i Łukasz Golec w Bielsku-Białej spędzili młodość. Tam dorastali, chodzili do szkoły, zakochiwali się po raz pierwszy. W studiu Dzień Dobry TVN bracia Golec opowiedzieli o dorastaniu, pierwszych wzlotach i upadkach. Czy fakt, że są jak dwie krople wody ułatwiał czy utrudniał im młodość?