Newsy

Filmy kostiumowe na lepszy humor. Anna Wendzikowska poleca produkcje nagrodzone Oscarem

Newsy

Anna Wendzikowska zna się na kinie jak mało kto. Tym razem nasza specjalistka od filmów poleciła widzom produkcje kostiumowe, które zostały nagrodzone Oscarem. Szykujcie się na romanse i królewskie intrygi.

Zima i pandemia mogą nieco obniżyć nastrój. Z pomocą przychodzi Anna Wendzikowska. Jak mówi, kino kostiumowe bardzo dobrze sprawdza się na poprawę humoru. Dzięki tym historiom możemy przenieść się do innych, alternatywnych rzeczywistości. Dziennikarka wybrała te filmy, które otrzymały Oscara właśnie za kostiumy.

"Alicja w krainie czarów"

Magiczna powieść Lewisa Carrolla doczekała się już wielu ekranizacji. Ta najbardziej znana została wyreżyserowana przez samego mistrza Tima Burtona. W obsadzie nie zabrakło jego ulubionych aktorów, czyli Johnny'ego Deppa i Heleny Bonham-Carter.

- Jeżeli chodzi o kostiumy, humor i aktorów, to to jest absolutny majstersztyk. Obowiązkowy seans do zobaczenia - zachęca Anna Wendzikowska.

Książka "Alicja po drugiej stronie lustra" również doczekała się ekranizacji.

"Księżna"

To oparta na faktach opowieść o Georgianie Cavendish, księżnej Devonshire. Arystokratka miała skomplikowane życie prywatne i była uważna za ikonę stylu. Nie bez powodu mówi się o niej, że była ówczesną Lady Di.

- W tym filmie to jest bardzo dobrze pokazane. Niektóre suknie zostały odwzorowane 1:1 - mówi dziennikarka.

W tytułową rolę wcieliła się Keira Knightley.

"Elżbieta. Złoty wiek"

Ekranizacja losów królowej Elżbiety I z dynastii Tudorów została nagrodzona Oscarem za kostiumy, a dodatkowo wcielająca się w monarchinię Cate Blanchett również została nominowana do statuetki.

- Kostiumy, które nosiła Cate Blanchett, miały też odwzorowywać jej nastroje - zdradza Wendzikowska.

Elżbieta I zapisała się na kartach historii jako Królowa-Dziewica. To dlatego, że nigdy nie zdecydowała się na małżeństwo. Była ostatnią z Tudorów.

Jakie inne filmy poleca Anna Wendzikowska? Zobaczcie materiał wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości