Gwiazdy

"Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale". Które produkcje pochłonęły znane osoby? 

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

"Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale". Które produkcje pochłonęły znane osoby? 

Dzień Dobry TVN

Seriale zyskały na popularności zwłaszcza w czasie pandemii, gdy kina i teatry są pozamykane. Do ich oglądania przyznaje się wiele znanych osób. Zobaczcie, które tytuły "wciągnęły" Dorotę Wellman, Marcina Prokopa czy Bartosza Węglarczyka. O "Nieobecnych", czyli nowej produkcji Playera opowiadała nam grająca w niej Justyna Wasilewska. 

Wielu z nas swój wolny czas przeznacza na oglądanie seriali. W pandemicznych czasach ta forma rozrywki przemówiła do znacznej części społeczeństwa. "Kina i restauracje zamknięte, to chociaż serial włączę na poprawę humoru i zapomnę o szarej rzeczywistości"- czyż nie? Zwłaszcza, że nowych produkcji wciąż przybywa. 

- Myślę, że czas pandemii, kiedy siedzieliśmy zamknięci, sprzyjał tzw. bindżowaniu, czyli oglądaniu seriali ciągiem. Zdarzało mi się obejrzeć nawet cały sezon podczas jednego podejścia – wyznał Marcin Prokop.

Która z pozycji szczególnie zachwyciła naszego prowadzącego?  

– Bardzo podobał mi się izraelski serial "Fauda" o kontrwywiadzie, który pokazywał nieupudrowaną, nieupiększoną rzeczywistość służb specjalnych. Podoba mi się w serialu ta warstwa realistyczna, ale tez sama opowieść jest genialna - mówił dziennikarz.

Co oglądają znane osoby?

Aktor Szymon Piotr Warszawski obejrzał z rzędu wszystkie trzy sezony serialu "Chyłka", gdzie w tytułową rolę wciela się Magdalena Cielecka.

- Moim zdaniem to najlepszy serial TVN-owski, jaki dotychczas widziałem. Jestem pod dużym wrażeniem tego, co proponuje tam Magda Cielecka z Filipem Pławiakiem – zadeklarował.

Natomiast Dorota Wellman ogląda przeróżne seriale. Jednak szczególnie bliskie jej sercu są dokumentalne. Nam opowiedziała o "City of Joy".

- To serial, który poświęcony jest sytuacji kobiet w Kongo. W życiu o Kongo bym nic nie wiedziała, gdyby nie ten miniserial, a sytuacja tam jest naprawdę dramatyczna. Powstają organizacje, które pomagają kobietom przetrwać i zmienić swoje życie - wyjaśniła prowadząca Dzień Dobry TVN.

Filmoznawca Łukasz Maciejewski uważa, że w oglądając seriale, szukamy nadziei. Sam w ostatnich tygodniach odkrył produkcję "Foodie Love".

- Jak sam tytuł wskazuje, ta opowieść łączy kino, miłość i jedzenie. To wszystko sprawia, że ten serial odbiera się również zmysłowo – tłumaczył.

Śladami seriali 

Niektórzy miłośnicy seriali udają się w podróż losami bohaterów lub miejsc, gdzie były kręcone poszczególne sceny. Do takich osób zaliczają się blogerzy Magda Czatrowska i Przemek Czatrowski.

- Planując podróż do Stanów Przemek powiedział, że koniecznie musimy się udać do "Miasteczka Twin Peaks", czyli North Bend w stanie Waszyngton - opowiadała Magda.

- Notowałem wszystkie najbardziej charakterystyczne miejscówki, łącznie z koordynatami GPS. I tak trafiliśmy też do miasteczka w stanie Waszyngton, gdzie był nagrywany serial "Przystanek Alaska" – dodał Przemek.

Gdy dotarli na miejsce, miasteczko wyglądało praktycznie tak samo, mimo że upłynęło już sporo czasu od nakręcenia popularnego przed laty serialu.

Serial - gdzie oglądać?

Większość z nas ogląda seriale w telewizji lub na platformach streamingowych typu Player.pl. Natomiast Bartosz Węglarczyk kolekcjonuje produkcje na płytach. Jego zasób biblioteki jest naprawdę imponujący!

- Zacząłem zbierać w czasach, gdy jeszcze nie było Blu-ray’ów. Jedynie na DVD  wychodziły. Zbieram, dlatego że na serwisach streamingowych seriale znikają. Trochę wstydzę się mówić o liczbach, ale nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że mam jedną z większych w Polsce kolekcji filmów i seriali. Jest ich naprawdę bardzo, bardzo dużo – zaznaczył dziennikarz.

- Pomijając fakt, że kina się zamknęły i w ogóle Hollywood ma duży problem, to w serialach więcej można. Po pierwsze, mogą być bardziej odważne, bo są tańsze niż filmy, a po drugie seriale budowane są w ten sposób, że mamy przeważnie 8-10 odcinków, które opowiadają jedną historię, czyli serial de facto jest filmem fabularnym. Dużo lepiej poznajemy bohaterów, akcje są lepiej pokazane. I takich seriali jest dzisiaj mnóstwo – zauważył Bartosz Węglarczyk.

"Nieobecni" - serial inspirowany prawdziwymi historiami 

Dużą popularnością cieszy się najnowsza propozycja Player Original – serial "Nieobecni". Justyna Wasilewska opowiedziała w Dzień Dobry TVN o Mili Gajdzie, czyli głównej bohaterce, w którą się wciela. Serial inspirowany jest sprawami najgłośniejszych zaginięć w naszym kraju. Co roku w Polsce znika ok. 18 tys. osób.

- To jest ciekawe, jak społeczna świadomość tego problemu jest mała. Zanim zaczęłam brać udział w tym projekcie, również o tym nie wiedziałam. Nie zdawałam sobie sprawy, że skala tych zaginięć jest tak wielka. Cieszę się, że w tym serialu możemy ten temat przywrócić – powiedziała aktorka.

Grana przez nią Mila Gajda przyjeżdża do rodzinnej miejscowości na święta i odkrywa, że jej bliscy zapadli się pod ziemię. W ich odnalezieniu pomaga jej podkomisarz Filip Zachara (Piotr Głowacki).  

- Spotykają się dwa bardzo odmienne charaktery. Mamy Filipa Zacharę, który gdzieś tam jest pozamykany w precyzjach, perfekcjonizmie, trzymaniu się zasad i mamy Milę, która jest ekspresyjna na zewnątrz. Jest ekstrawertyczna a Filip introwertyczny, ale w gruncie rzeczy tych dwoje ludzi łączy coś niesamowitego, bo oboje są zamknięci, ale na inny sposób – zdradziła nam aktorka.

Chcesz poznać dalsze losy bohaterów? Nowy serial "Nieobecni" dostępny jest na platformie Player.pl. 

Justyna Wasilewska o roli w serialu "Nieobecni". Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Wybraliście najlepsze memy dekady. Na liście Lech Wałęsa, Pieseł i Grumpy Cat, ale pierwsze miejsce jest tylko jedno!

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - serialowa odsłona kinowego hitu tylko w Playerze

Lego wspólną pasją taty i syna. "Z klocków można zbudować to, czego nie da się kupić w sklepie"

Reporter: B. Dajnowski, A.Reczek
Co sądzisz o tym artykule?
85
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0