Bartek Węglarczyk

  Bartek Węglarczyk

  Zamachowiec, który w Las Vegas zabił 58 osób, a ranił około 500 miał w domu 40 sztuk broni. Najczęściej była ona nabyta legalnie. Z tragedią w USA zbiegła się propozycja klubu Kukiz'15 dotycząca liberalizacji dostępu do broni w naszym kraju. Co o tym pomyśle sądzą goście Dzień Dobry TVN: dziennikarz Bartek Węglarczyk i prof. Piotr Girdwoyń? Czy projekt ma szansę stać się obowiązującym prawem? Jak obecne prawo reguluje tę kwestię? Czy według statystyk łatwiejszy dostęp do broni przekłada się na wyższy współczynnik zabójstw z jej użyciem?

  Tomasz Kozłowski w 48 urodziny postanowił skoczyć ze spadochronem 48 razy. Każdy skok był dedykowany potrzebującej osobie. W realizacji największego projektu wspierał go przyjaciel Bartek Węglarczyk. Obu Panów zaprosiliśmy do Dzień Dobry Wakacje, aby powiedzieli o tym niezwykłym przedsięwzięciu, swojej przyjaźni i wspólnej podróży po Stanach Zjednoczonych.

  Wczoraj w nocy odbyła się jedna z najdziwniejszych debat w historii Stanów Zjednoczonych. Na nowojorskiej Long Island w szranki stanęła Hilary Clinton i Donald Trump, o którym mówi się, że pomylił wiec wyborczy z debatą polityczną. Który styl kupią amerykańscy wyborcy? Agresywnego i chaotycznego Trumpa czy opanowaną i wyuczoną Clinton? Jak zmieni się świat po 8 listopada, czyli dniu wyborów prezydenckich? O kulisach debaty powiedział dziennikarz Faktów Marcin Wrona.

  W Przeglądzie prasy Bartek Węglarczyk skomentował wyścig o fotel prezydenta USA oraz wyniki wyborów w Austrii. Zwrócił również uwagę na artykuł o serialach nowej generacji. Dlaczego Wikingowie nie przypadli do gustu prowadzącemu Dzień Dobry TVN Marcinowi Prokopowi i dlaczego puszcza polskie napisy podczas oglądania polskich seriali?

  Podczas jednego z wieców wyborczych Hillary Clinton - jej mąż Bill powiedział, że Polska i Węgry wolą rządy autorytarne. Tę wypowiedź byłego prezydenta USA skomentował w przeglądzie prasy Bartek Węglarczyk.

  Przez 8 lat pracy w Dzień Dobry TVN Bartek Węglarczyk dał się poznać jako lew salonowy i specjalista do spraw poważnych. Niestety postanowił nas zostawić i wypłynąć na inne wody. Przygotowaliśmy dla niego niespodziankę. Zobaczcie, jak Bartek na nią zareagował! :)

  Jak co środę, przegląd prasy zrobił dla nas Bartek Węglarczyk. Skomentował wypowiedzi osób zamożnych, które - mimo apeli polityków, aby nie brały 500 zł za dziecko - mają zamiar to zrobić oraz zaskakujący poziom wiedzy niektórych piłkarzy ;)

  W mediach pojawiła się szokująca dla wielu informacja, według której do ośrodka na warszawskim Targówku ma trafić ponad tysiąc muzułmańskich uchodźców z Syrii i Erytrei. Nie trzeba było długo czekać na wiadomości o sprzeciwie osób mieszkających w tej części miasta. Czy rzeczywiście na okolicznych mieszkańców padł blady strach? I czy informacja o ulokowaniu emigrantów w rzeczonym ośrodku jest prawdziwa? Śledztwo w tej sprawie postanowił przeprowadzić dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. W trakcie poszukiwania "najprawdziwszej prawdy" odkrył również tadżycką Kingę Rusin, tadżyckiego Bartka Węglarczyka oraz międzypokoleniową i międzynarodową przyjaźń :)

  Jędrzej Dobrowolski jest rekordzistą Polski w speed ski, czyli w zjeździe na krechę. Jego rekord wynosi 242,261 km/h. W najbliższych zawodach Speed Masters w Vars we Francji będzie próbował zbliżyć się do rekordu świata (252,632 km/h). W Dzień Dobry TVN wytłumaczył nam zasady tego sportu oraz powiedział o przygotowaniach do startów i niebezpieczeństwach, jakie czyhają na trasach. W studiu gościliśmy również konsultanta biznesowego Miłosza Brzezińskiego, który w obrazowy sposób wyjaśnił, skąd u Jędrzeja skłonność do takiego ryzyka. O swoich doświadczeniach z jazdą na krechę opowiedział także Bartek Węglarczyk :)

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: wyjątkowe spotkanie - nasza kamera jako pierwsza z wizytą w hiszpańskim domu Grzegorza Krychowiaka. Następnie: Maciej Ślesicki i Bogusław Linda o męskiej przyjaźni, która zaowocowała nie tylko wspólnymi filmami. A w naszej kawiarence: Anna Nowak-Ibisz doradzi, jak wybrać świąteczne prezenty, aby trafić w dziesiątkę. Zaczynamy o 8.30! Zapraszają: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  W sobotę w Dzień Dobry TVN: jedna z najbardziej charakterystycznych chrypek świata - Bryan Adams o swoich córkach i mamie. Następnie: talent jeden na tysiąc i najgorętsze nazwisko ostatnich tygodni - kim jest Bartosz Kapustka, którym interesują się największe kluby piłkarskie Europy? A na koniec: z dala od mediów, ale od 30 lat na topie. Jak on to robi? Zdradza Mistrz Bajor. Zaczynamy o 8.30. Na program zapraszają: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  W niedzielny poranek spotkamy się między innymi z rodziną Jagielskich. Jak wygląda codzienność pisarki i korespondenta wojennego? Poznamy baletnicę, która wygrała Eurowizję dla młodych tancerzy. Dowiemy się także, jaki prywatnie jest Jamie Olivier! Bądźcie z nami. Zaczynamy o 8:30!

  W Weekend z Dzień Dobry TVN Polacy, o których głośno: finalista brytyjskiego "Top model" oraz DJ - Tom Swoon, który jest gwiazdą międzynarodowej sceny muzycznej. W programie także: ulubieniec Polaków od zawsze - Michał Bajor, ulubieniec swoich córek - Piotr Rubik rodzinnie. A na koniec Filip Chajzer sprawdza, czy czas to rzeczywiście pieniądz? I to jak duży? Bądźcie z nami jutro! Zaczynamy o 8.30. Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  W sobotę z Dzień Dobry TVN filmowi ulubieńcy! Agata Kulesza prosto z festiwalowego święta kina, a Marek Siudym o autorytetach nie tylko aktorskich. Oprócz tego: młodzi i piekielnie zdolni - Tomasz Schuchardt prywatnie oraz ci, o których już wkrótce będzie głośno! A na koniec: Paprocki i Brzozowski świeżo po powrocie ze swojego nowojorskiego debiutu. Bądźcie z nami o 8.30! Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  W telewizji na żywo wszystko jest możliwe. Z okazji jubileuszu Dzień Dobry TVN chcemy pokazać Wam drobne wpadki naszych prowadzących. Zobaczycie, kto martwił się o jajka (i raczej nie chodziło tu o jajka spożywcze), kto wyglądał jak smerf, co się wydarzyło w studiu, kiedy pokazała się Edyta Górniak i na co cierpi wielu mężczyzn w Polsce. Będzie śmiesznie :)

  Dzień Dobry TVN to świetny pomysł na rozpoczęcie weekendu. Świętujemy: wciąż trwają nasze 10. urodziny, a Kasia Kowalska, Krzysztof Kiliański i Magda Wójcik wspominają, dlaczego rok 2005 to był ich czas. W programie także zaskakujemy: Sarsa budzi widzów i Warszawiaków nie tylko śpiewem. Oprócz tego: najmniejsza kobieta świata staje na drodze Martynie Wojciechowskiej. Modelki z charakterystyczną urodą tworzą obowiązujący kanon piękna, a Jarosław Wałęsa wspomina swoje 10 lat z Dzień Dobry TVN. Bądźcie z nami jutro od 8:30! Program Poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Już w następną sobotę rusza program Dzień Dobry Wakacje! Przez dziesięć kolejnych weekendów będziemy Wam umilać letnie poranki. Pierwszy wakacyjny program poprowadzi duet: Dorota Wellman i Marcin Prokop. Bądźcie z nami, bo za sprawą naszych gości będzie gorąco. Startujemy już o 8.30 :-)

  Anna Kalczyńska i Robert Kantereit zakończyli swój pierwszy wspólny sezon w Dzień Dobry TVN. Po pracowitych miesiącach jadą na zasłużone wakacje. Ale to nie oznacza, że Dzień Dobry TVN opuszcza swoich widzów w okresie letnim. Już 27 czerwca (sobota) rusza program Dzień Dobry Wakacje! Przez dziesięć kolejnych weekendów będziemy umilać Wam letnie poranki!

  W zeszłym roku ukazał się debiutancki album Margaret Add the Blonde. Ostatnio piosenkarka stworzyła teledysk do trzeciego singla Heartbeat promującego wspomnianą płytę. Pokazała w nim nieznaną dotąd twarz: seksownej kobiety. Czym różni się ten teledysk od innych? Kto go wyreżyserował? Jaką historią opowiada teledysk? Z Margaret rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Sobota z Dzień Dobry TVN to spotkania z interesującymi ludźmi: Marek Bukowski przerywa milczenie w sprawie, która "kosztowała" go pół roku życia. Tomasz Bagiński nominację do Oskara już ma. Teraz doceniła go Brytyjska Akademia Filmowa. A także polskie nazwisko, którym nazwano gimnastyczną ewolucję - tylko u nas: Adam Kierzkowski nie tylko o sporcie. Zaczynamy o 8.30. Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN łamiemy tabu: Jillian Mercado – modelka na wózku oraz zapewniamy dużo emocji: Michał Szpak w nowej odsłonie, nie tylko muzycznej. A także: Agnieszka Holland o pracy dla największych i z największymi. Bądźcie z nami o 8.30! Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Sobota z Dzień Dobry TVN to gwarancja udanego całego weekendu! Zapewniamy uśmiech na twarzy: ponadczasowy Muniek Staszczyk i Szwagierkolaska w nowej odsłonie. Ponadto, sławni o Polsce, czyli: Co Stephena Baldwina z TYCH Baldwinów zachwyciło w Tomaszu Karolaku oraz Polacy na świecie: Córka aktora, siostra, reżyser – Mary Komasa! Artystka, genetycznie” obciążona sztuką! Zaczynamy o 8.30, a program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Jak nauczyć się grać w zośkę? Czy wymaga to wielu treningów? Czy zdarzają się kontuzje podczas tej gry? Jak się wygrywa w papier, nożyce, kamień? Jaka jest największa trudność w grze w jojo? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z polskimi mistrzami w grach podwórkowych. A w co grali na podwórku prowadzący Dzień Dobry TVN Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk?

  Już wiemy, czym do pracy przyjeżdża Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk. Chociaż bardziej w tym przypadku należałoby spytać: "na czym?". ;)

  W sobotę z Dzień Dobry TVN: wszystkie dzieci Natalii Kukulskiej, czyli czego nie wiemy o wokalistce. Następnie zwycięzcy szczypiorniści - po raz pierwszy z żonami i brązowym medalem. Potem Arkadius - modowy geniusz, który zniknął na 11 lat. Odnaleźliśmy go w Brazylii. A na koniec z desek teatru na rowerową bieżnię - Karolina Gorczyca w nietypowej roli. Zapraszamy o 8.30! Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  W sobotę z Dzień Dobry TVN: duży Żyła ocenia, jak skacze mała Żyłka. Oprócz tego, filmowa żona o tej prawdziwej żonie genialnego Stephena Hawkinga. W programie także miłość, muzyka i wspólna pasja - Maria Sadowska z mamą, a na koniec sędzia Anna Maria Wesołowska, Tomasz Karolak oraz Rafał Brzozowski o dniu, w którym weszli w dorosłość. Bądźcie z nami o 8.30! Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  W sobotę z Dzień Dobry TVN: budująca historia, niestety bez happy endu, czyli zdjęcie, które wywołało lawinę pomocy której .. Piotr już nie doczekał. Następnie: Roman Polański o polskich szansach na Oscara, a Shakira o wspomnieniach z pobytu w naszym kraju. A na koniec: Mistrz Stańko z córką o relacji, w której uczą się wzajemnie od siebie. Zapraszamy jutro od 8:30. Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.