Strażacy uratowali sarnę z potrzasku. "Takie zachowania lubimy"

5 rzeczy o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Źródło: Dzień Dobry TVN
Osoby przejeżdżające przez Zezulin Pierwszy (woj. lubelskie) zauważyły, że tuż przy drodze stoi sarna, która potrzebuje pomocy. Zwierzę utknęło między metalowymi prętami barierki. Na miejsce wysłana została straż pożarna. O zdarzeniu w Dzień Dobry TVN opowiedziała Dagmara Kaczmarek- Szałkow z TVN24. Co jeszcze trzeba wiedzieć w poniedziałkowy poranek?

Sarna utknęła między barierkami

Chwile, w którym ludzie niosą bezinteresowną pomoc zwierzętom, zawsze podnoszą nas na duchu. Tym razem strażacy ruszyli z odsieczą sarence, która utknęła między barierkami przy drodze w Zezulinie Pierwszym. Zgłoszenie dostali przed godziną 5 rano. - Zwierzę nie potrafiło samo się uwolnić. Musieliśmy rozciąć barierki. Użyliśmy do tego narzędzi hydraulicznych - mówił starszy aspirant Karol Zabłotny z Komendy Powiatowej PSP w Łęcznej.

- Strażacy pomogli, przyjechał weterynarz i opatrzył zwierzę. Takie zachowania lubimy - stwierdziła Dagmara Kaczmarek- Szałkow.

5 newsów o poranku: to musisz wiedzieć

W studiu Dzień Dobry TVN Dagmara Kaczmarek- Szałkow opowiedziała też o innych sprawach, którymi w ostatnich dniach żyła Polska. Nie milkną echa przesłuchań związanych z Funduszem Sprawiedliwości. Chodzi o kolejne taśmy, które podczas obrad sejmowej komisji ujawnił Tomasz Mraz. - Wiemy, że gigantyczne środki z tego funduszu były wydawane niezgodnie z przeznaczeniem - mówiła dziennikarka TVN24.

Kolejną, tragiczną wiadomością, którą podzieliła się z widzami Dzień Dobry TVN, był wypadek na Mazurach. 67-letni sternik zginął na jeziorze Śniardwy po tym, jak maszt jego żaglówki zahaczył o linię energetyczną. Mężczyzna został porażony prądem. Do szpitala trafili: kobieta, która była na pokładzie jachtu oraz świadek zdarzenia, który ruszył na pomoc. Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 12 na jeziorze Śniardwy. Dziadkowie płynęli z wnukiem żaglówką. W pewnym momencie, w okolicach portu w Niedźwiedzim Rogu, zahaczyli masztem o linie wysokiego napięcia. - Do takich wypadków dochodzi co roku - wskazała Dagmara Kaczmarek- Szałkow. - Co jest do wyjaśnienia? Czy sternik popełnił błąd? Czy miejsce było oznakowane? (...) To musi zostać wyjaśnione - podkreśliła prezenterka newsów.

Nie zabrakło też wiadomości ze świata sportu. Podczas pierwszego meczu na Roland Garros triumfował Hubert Hurkacz. Na początek turnieju w Paryżu podopiecznego trenera Craiga Boyntona czekało pozornie łatwe zadanie, czyli potyczka z plasującym się w drugiej setce światowego rankingu Japończykiem Shintaro Mochizukim (163. ATP). - Ten piąty set był taki, że ja byłem przekonany, że on nie dowiezie tego - stwierdził prowadzący dzień Dobry TVN Krzysztof Skórzyński.

Więcej najnowszym newsów można znaleźć na stronie TVN24.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Autor: Katarzyna Lackowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?