Newsy

  Newsy

  Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski zadebiutowali dzisiaj w roli nowych prowadzących Dzień Dobry TVN. Jak sami mówią, był stres, ale są zadowoleni. Nie tylko oni. W mediach społecznościowych dzielicie się swoimi wrażeniami. Zobaczcie, jak przyjęliście naszych nowych prowadzących.

  Historia Oli i Piotra Stanisławskich zaczęła się od sąsiedztwa, a połączyła ich miłość do nauki. Od 20 lat popularyzują wiedzę o faktach i mitach. Pierwszy był blog, potem książka, filmy na YouTube i setki wykładów w całym kraju. Niedawno zostali laureatami konkursu Popularyzator Nauki 2019. W programie całą rodziną pokazali kilka fajnych doświadczeń wykorzystujących wodę.

  Polska jest pod wpływem niżu z rejonu Zatoki Gdańskiej, który przemieszcza się nad Bałtyk, a od południowego zachodu rozbudowuje się klin wyżowy. Na wschodzie kraju oddziałuje front atmosferyczny, który stopniowo odsunie się na wschód. W strefie frontu utrzymuje się cieplejsze powietrze polarne morskie, resztę kraju obejmuje chłodniejsza masa powietrza.

  W czwartek ma być pogodnie, zachmurzenie małe. Do Polski dotrą ciepłe masy powietrza. Na termometrach: 7 stopni w Suwałkach, w centrum kraju 9, w Warszawie 10, a najwyższa wartość temperatury na południu i południowym zachodzie Polski wyniesie 11-12 stopni.

  PIT 2020 - co nas czeka w tym roku? Będziemy mogli skorzystać z rozszerzonych funkcji programu Twój e-PIT, zmiany dotyczą również stawki podatku dochodowego - niektórzy podatnicy zyskają nawet kilkaset złotych. Zobacz, czego jeszcze możesz się spodziewać podczas tegorocznych rozliczeń.

  Pogoda na poniedziałek, 2 marca. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami początkowo na północy, pod wieczór na zachodzie i południu. Opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu.

  Pogoda na niedzielę, 1 marca. Polska jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Wysp Brytyjskich. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

  Pierwsze przypadki koronawirusa w Czechach. Minister zdrowia Adam Vojtiech poinformował o trzech osobach, które zaraziły się wirusem i są to pierwsze zakażenia Covid-19 w tym kraju. Wszyscy zainfekowani przebywali wcześniej we Włoszech. Polska jest jeszcze wolna od wirusa.