Newsy

  Newsy

  Łazienki Królewskie wspierają działania, które mają zapobiegnąć dalszemu rozszerzaniu się pandemii koronawirusa. Zdecydowały się, aż do odwołania, zamknąć na zwiedzających. Postanowienie dotyczy to nie tylko samego muzeum, lecz także ogrodu. Wcześniej podobny krok podjęto z pałacem i parkiem w Wilanowie.

  Egzaminy międzynarodowej matury zostały odwołane. Uczniowie otrzymają stopnie na podstawie dotąd przesłanych materiałów oraz przewidywanych ocen z przedmiotu. Część egzaminów będzie przeprowadzona online. Taką decyzję ogłosiła w poniedziałek International Baccalaureate Organization.

  Na niedzielę w całym kraju synoptycy zapowiadają dobrą pogodę. Będzie słonecznie, a słabe opady śniegu są możliwe w województwach: małopolskim, podkarpackim i lubelskim. Termometry wskażą od 2 stopni w Suwałkach do 7 stopni C na zachodzie.

  Kiedy dwa miesiące temu Chiny walczyły z epidemią, reszta świata była przekonana, że jest to lokalny problem. Nikt nie spodziewał się, że koronawirus dotrze do Europy i do Stanów Zjednoczonych. Jedną z niewielu osób, które doskonale zdawały sobie sprawę z możliwych konsekwencji była polska badaczka dr. Aneta Afelt. W jakim kierunku potoczy się pandemia? Wyjaśniała to w rozmowie Dzień Dobry TVN.

  Zespół Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - we współpracy z zespołem NIZP-PZH w Warszawie - wyizolował i scharakteryzował wirusa SARS-CoV-2 z próbki pobranej od pierwszego pacjenta z Polski, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem.

  W czwartek w północnej połowie kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane i bez opadów. Temperatura od 6 do 18 st. Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, zachodni i północno-zachodni.

  Rozgrywki Euro 2020 nie odbędą się w tym roku. Zawody zostały przełożone i aktualnie zaplanowane są na lato 2021. UEFA po wideokonferencji z 55 narodowymi federacjami, a także przedstawicielami lig, klubów i zawodników postanowiła, że rozgrywki odbędą się w terminie od 11 czerwca do 11 lipca 2021. Powodem zmian jest pandemia koronawirusa.