Najnowsze

10-latek urzekł swoim głosem operowym w "Mam Talent!". "Poczułem się, jakbym odszedł z tego świata i był gdzie indziej"

Najnowsze

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Filip Płażalski – mały chłopiec o wielkim głosie

Filip Płażalski ma zaledwie 10 lat, a już zachwyca wszystkich niezwykłym głosem. Chłopiec śpiewa najbardziej znane arie operowe i próbuje swoich sił w nowej edycji programu "Mam Talent!". Efekt? Zdobył trzy "tak" od jurorów i owacje na stojąco. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Filip Płażalski śpiewa arie operowe

Filip Płażalski już od najmłodszych lat wykazywał ogromne zainteresowanie śpiewaniem.

- Organizował nam rozrywkę w domu. Dużo śpiewał. W przedszkolu też zawsze chętnie brał udział we wszystkich przedstawieniach - opowiadała Anna Płażalska, mama Filipa.

Okazało się, że prawie cała rodzina chłopca ma zdolności wokalno-taneczne. – Po stronie męża i po mojej mamy tańczące, śpiewające ciocie, wujków, babcie, ciocie i rodzeństwo multiinstrumentalistów. Może gdzieś właśnie tutaj to się skumulowało – zauważyła mama 10-latka.

Punktem przełomowym dla Filipa było obejrzenie widowiska muzycznego. - Usłyszałem na Eurowizji 2019 Melani Garcię i ogólnie trochę ją też naśladowałem. Później zaczęła się taka zachęta, że też bym tak chciał. Odnalazłem nauczycielkę panią Agnieszkę i dzięki niej szlifowałem ten talent. Dzięki temu mogę tutaj być - mówił w Dzień Dobry TVN.

Od tego czasu młody śpiewak szlifuje swój sopran, a nauczycielka dostrzega w nim wyjątkowy talent. Zadzwoniła do rodziców z pytaniem, czy może wziąć chłopca na prywatne lekcje. - Dlatego że albo jest przystojny po ojcu (śmiech), albo śpiewa. Okazało się, że to drugie - zażartował Piotr Płażalski, tata Filipa.

10-latek zachwycił wszystkich w "Mam Talent!"

10-latek urzekł też swoim głosem publiczność "Mam Talent!" i jurorów, a szczególnie Agnieszkę Chylińską, która wyraziła swój zachwyt. Trzy razy "tak" i owacje na stojąco to ukoronowanie pracy chłopca, a jego wykonanie "Time To Say Goodbye" na długo pozostaje w pamięci.

- Nie spodziewałem się, że się tam dostanę. Tam było tyle tych talentów. Myślałem, że wyślę nagranie i się nie spodoba, ale jak telefon zadzwonił, że jednak tam przyjadę, to było oczywiście bardzo dużo radości. Gdy już tam byłem i zacząłem śpiewać, to poczułem się tak, jakbym w ogóle odszedł z tego świata i był gdzie indziej. Później usłyszałem te owacje i bardzo się ucieszyłem, ukłoniłem i to był bardzo radosny dzień - wspominał uśmiechnięty chłopiec.

Posłuchaj 10-letniego śpiewaka, który wystąpił na scenie Dzień Dobry TVN:

Filip Płażalski w piosence "Diva Dance"

Filip Płażalski w piosence „Diva Dance”
Filip Płażalski w piosence „Diva Dance” Źródło: Dzień Dobry TVN

Filip Płażalski w piosence "Time To Say Goodbye"

Filip Płażalski w piosence „Time to say goodbye”
Filip Płażalski w piosence „Time to say goodbye” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości