Gwiazdy

"Dogadaliśmy się na jednym dyżurze". Rock'n'rollowy zespół założony przez lekarzy

Gwiazdy

Autor:
Milena
Jaworska
DOC. – zespół założony przez lekarzy

Zespół DOC. powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Niezwykła pasja i zaangażowanie muzyków inspiruje. Czy mają chrapkę na wielkie sceny? Co oznacza nietypowa nazwa zespołu? Grupa zagrała na scenie Dzień Dobry TVN.

DOC. - jak powstał zespół?

Muzykalni lekarze to zdecydowanie nowość na polskiej scenie muzycznej. Pięcioosobowy zespół powstał i próbuje wpisać się w gusta słuchaczy, serwując im pogodnego rock 'n' rolla. Jak powstał pomysł na ten projekt? Co skłoniło lekarzy do sięgnięcia po instrumenty?

- DOC. rodził się bardzo przyjemnie. Spotkaliśmy się z Tomkiem w jednym szpitalu. W Łańcucie, gdzie ja się przeprowadziłem. To było lat temu już siedem. Dowiedziałem się, że jest w pracy lekarz, który podobnie do mnie zajmuje się od lat muzyką. Dogadaliśmy się na jednym dyżurze. Na kolejnym spotkaniu, już na próbie, Tomek powiedział, że ma dużo kolegów muzyków, których może przyprowadzić i tak powstał w skrócie zespół DOC. - zdradził w programie Konrad Baum, neurolog oraz wokalista i gitarzysta grupy.

DOC. - co oznacza nazwa zespołu?

Na pierwszy rzut oka trudno stwierdzić, do czego odnosi się nazwa zespołu. Jak się okazuje, nie ma nic wspólnego ani z muzyką, ani z gatunkiem przewodnim zespołu, czyli rock 'n' rollem.

- Nazwę wymyśliłem na dyżurze - przyznał Konrad Baum. - Zadzwoniłem do Tomka, podobało się, zaakceptował. DOC. jest skrótem od doktora.

Zespół DOC. w piosence "Ze stali"

Debiutujący zespół wykonał na scenie Dzień Dobry TVN jeden ze swoich utworów "Ze stali". "Jesteś ze stali, uwierz mi" - słowa refrenu skierowane są do współpracowników Konrada i Tomasza, którzy walczyli i wciąż walczą o zdrowie i życie pacjentów, chociaż funkcjonowanie niemalże codziennie w antycovidowym kombinezonie bywa męczące i wycieńczające. Przesłanie utworu podnosi na duchu i daje nadzieję na lepsze jutro.

Zobacz wideo:

DOC. w piosence „Ze stali”
DOC. w piosence „Ze stali”Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molęcki/East News

Pozostałe wiadomości