śpiew operowy

    śpiew operowy

    We wrześniu zeszłego roku prezes fundacji K.I.D.S. wraz ze śpiewakami operowymi: Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagną, zapowiadali w naszym studiu koncert charytatywny, z którego dochód miał być przeznaczony na nową siedzibę banku krwi w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chwilę później zaczęły dziać się cuda. Ku zdziwieniu organizatorów zaraz po opuszczeniu naszego budynku okazało się, że bilety na wydarzenie zostały prawie wyprzedane.

    Anna Kutkowska-Kass codziennie, niczym detektyw, śledzi zmiany genetyczne u swoich pacjentów. Jednak chromosomy nie są jej jedyną pasją. Otóż Pani Anna, poza tym, że jest szanowanym lekarzem jest także czynnie występującą na deskach oper sopranistką koloraturową. Dziewięć at temu zadebiutowała na deskach Opery Narodowej w Warszawie w "Czarodziejskim flecie", spełniając tym samym swoje marzenie z dzieciństwa. Kto jest jej najsurowszym recenzentem?

    Łukasz Radwan spotkał się z wybitnym śpiewakiem operowym. Wiesław Ochman pokazał ekipie Dzień Dobry TVN miejsce, w którym się wychował - warszawską Pragę. Kiedy zaczęła się jego przygoda z muzyką operową? Jak kobiety reagowały na jego śpiew? Dlaczego tak bardzo lubi powracać na Pragę? I co ceni w twórczości Beksińskiego?