Uczestnik "Mam Talent!" wystąpił w kościele i zachwycił skalą swojego głosu. Nagranie stało się hitem sieci

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Facebook/Drawskie Strony Internetowe
Filip Płażalski - uczestnik "Mam Talent!"

Filip Płażalski wziął udział w trzynastej edycji "Mam Talent!" i zachwycił jurorów operowym śpiewem. Ostatecznie nie znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych uczestników show, ale mimo tego 11-latek kontynuuje karierę wokalną i z chęcią prezentuje swoje umiejętności. W połowie maja wystąpił w jednym z drawskich kościołów, wzbudzając niemałe poruszenie wykonaniem "Ave Maria". - Popłakałam się - komentuje internautka.

"Mam Talent!". Uczestnik 13. edycji zaśpiewał "Ave Maria" w kościele

Nagranie ze wzruszającego występu Filipa Płażalskiego zostało opublikowane na Facebooku na profilu DSI - Drawskie Strony Internetowe. 11-latek w stroju ministranta stanął podczas mszy tuż przed ołtarzem i z niezwykłą starannością wykonał trudny utwór "Ave Maria". Chłopiec posłużył się operową techniką, a każdy dźwięk, który wypływał z jego przepony, był doprecyzowany i ozdobiony pięknym vibrato. Uczestnik "Mam Talent!" popisał się nietuzinkową skalą głosu.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jednominutowy filmik zyskał dużą popularność w sieci. Pod postem pojawiło się ponad dwa tysiące komentarzy. Oczarowani talentem chłopca internauci nie szczędzili mu komplementów.

- Głosik anioła. Popłakałam się ze wzruszenia - napisała użytkowniczka Facebooka.

- Coś pięknego. Ciarki przeszły mnie po całym ciele. Niesamowity talent. Brawo, jesteś cudownym chłopcem. Łzy nachodzą do oczu ze wzruszenia - dodała inna.

- Po prostu niesamowite dziecko. Kawał głosu w małym ciele - docenili fani.

Filip Płażalski wziął udział w amerykańskim "Mam Talent!"

W 2021 roku Filip Płażalski stanął na scenie polskiego "Mam Talent!" i wystąpił przed Agnieszką Chylińską, Małgorzatą Foremniak oraz Janem Klimentem. Wykonał wówczas utwór "Time To Say Goodbye", a swoim operowym głosem zaskarbił sobie serca jurorów, zdobywając tym samym trzy pozytywne oceny.

Chłopiec odpadł w kolejnych eliminacjach show, jednak nie poddał się w dążeniu do realizacji wymierzonych celów. Po kilku miesiącach wziął udział w castingach do "America's Got Talent", czyli amerykańskiej edycji tego samego programu telewizyjnego.

W październiku minionego roku uzdolniony śpiewak zasiadł na kanapie Dzień Dobry TVN i wyznał, co skłoniło go do podążania muzyczną ścieżką. - Usłyszałem na Eurowizji 2019 Melani Garcię i ogólnie trochę ją też naśladowałem. Później zaczęła się taka zachęta, że też bym tak chciał. Odnalazłem nauczycielkę panią Agnieszkę i dzięki niej szlifowałem ten talent - mówił w studiu.

Te słowa potwierdziła mama Filipa, Anna Płażalska, która dodała, że syn odziedziczył pasję i umiejętności wokalne po swoich przodkach. Pochodzi bowiem z bardzo umuzykalnionej rodziny.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Facebook/Drawskie Strony Internetowe

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości