Razem z Ukrainą

Wygrał ukraiński "Mam talent!", teraz ucieka przed wojną. "Miałem zaplanowane koncerty, wszystko zostało przerwane"

Razem z Ukrainą

Autor:
Berenika
Olesińska
Wyśpiewał marzenia, dziś ucieka przed wojną
Wyśpiewał marzenia, dziś ucieka przed wojnąDzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNWyśpiewał marzenia, dziś ucieka przed wojną

Artem Fesko jest 14-letnim zwycięzcą ukraińskiego "Mam talent!" oraz gwiazdą koncertu TVN "Razem z Ukrainą", ale od niedawna również uchodźcą, który wraz ze swoją rodziną znalazł azyl w Polsce. Młody wokalista zaśpiewał na scenie Dzień Dobry TVN modlitwę "Ave Maria".

Artem Fesko - ukraiński uchodźca z anielskim głosem

Artem Fesko pochodzi z obwodu żytomierskiego ze wsi Popilnia. Czternastolatek ma niebywale piękny, anielski głos, który został doceniony na wielu festiwalach muzycznych. Uzdolniony chłopiec jest laureatem Ogólnoukraińskiego Konkursu "Głos Kraju" oraz zwycięzcą 10. edycji programu "Ukraina ma talent" (odpowiednik polskiego "Mam talent!").

W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej wzruszającej drodze - od życia na spokojnej ukraińskiej wsi, przez niespodziewany, międzynarodowy sukces, aż po ewakuację z kraju. - Miałem zaplanowanych bardzo dużo koncertów i wywiadów. Chciałem nawet nagrać singiel. Niestety wszystko zostało przerwane przez wojnę - wyznaje w rozmowie z Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem.

Artem to symboliczny reprezentant wszystkich młodych ludzi, którzy zmuszeni uciec ze swojej ojczyzny przed nieuzasadnioną agresją, próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości w Polsce i w Europie.

Koncert "Razem z Ukrainą". Artem Fesko zaśpiewa w Polsce

Artem Fesko przyjechał do Polski z bliskimi tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. Przekroczył granicę z babcią, mamą i młodszą siostrą. - Droga była bardzo długa, ponieważ na granicy jest bardzo dużo ludzi, którzy również chcieliby się znaleźć w bezpiecznym miejscu. Jechaliśmy ponad 26 godzin - opowiada. Jak twierdzi, mimo smutnych okoliczności stara się zachować resztki normalności - w wolnych chwilach komunikuje się z przyjaciółmi i śpiewa, żeby utrzymać swój głos w formie.

Dziś, tj. 20 marca o godzinie 20.00, Artem wystąpi na koncercie TVN "Razem z Ukrainą", jednak przedsmak wokalnego popisu zaprezentował już wcześniej, na scenie Dzień Dobry TVN. - W moim kraju sytuacja jest bardzo skomplikowana i chciałbym pomodlić się za całą Ukrainę, by wojna zakończyła się możliwie jak najszybciej. Żeby wszyscy byli bezpieczni - zapowiada wokalista. Posłuchajcie "Ave Maria" w wykonaniu nastoletniego uchodźcy.

Artem w modlitwie “Ave Maria”
Artem w modlitwie “Ave Maria”
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości