Tworzy niesamowite kreacje z piór, cyrkonii i innych świecidełek z lumpeksu. Pokazał nam swoje projekty

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Styl na wagę złota. Przemek Nowak

Przemek Nowak projektuje ubrania wykorzystując różne elementy garderoby z drugiej ręki. Marynarki z piórami, wyszywane koszule, buty z ogromnymi kwiatami czy torebki z koralikami są wykonywane ręcznie i powstają z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz z myślą o ekologii. O swojej pracy projektant opowiedział Darii Pacańskiej w cyklu "Styl na wagę złota".

Kreacje z drugiej ręki

Przemek Nowak tworzy swoją eklektyczną, modową przestrzeń. Zamiłowaniem do mody zaraziła go mama, która kiedyś pracowała w lumpeksie i przez lata gromadziła różne błyskotki, kamienie, kamyczki, które dzisiaj doszywa do swoich ubrań.

- Były odczepiane z ubrań, kiedy wyrzucało się jakieś ubrania, ona to odczepiała, ja też coś zbierałem bardzo długo, od babci coś dostawałem, od cioci. Kiedyś tak sobie pomyślałem, chociaż nie brałem tego na serio, że to mi może kiedyś posłużyć, jak będę chciał stworzyć coś swojego - wyjaśnił.

Ubrania, które tworzy projektant powstają w całości z używanej odzieży i ozdób. Wszystkich elementów szuka w second-handach. - Jak ja się na czymś fokusuję, to zaraz to znajduję. Nie wiem, jak to się dzieje, to jest jakaś magia, ale tak to działa - mówił Przemek Nowak.

Spektakularne kroje

Wiele osób zauważyło Przemka Nowaka za sprawą niezwykłej marynarki, która jest ręcznie wyszyta piórami i cyrkoniami. - Był trend na pióra, ja też chciałem zaadoptować sobie te pióra na swój sposób. Chciałem, żeby to wszystko pracowało tak fajnie - powiedział Przemek Nowak.

Projektant tworzy też buty, które restauruje, a później dodaje do nich swoje charakterystyczne elementy, czyli np. duże ręcznie tworzone kwiaty.

Zobacz cały odcinek cyklu "Styl na wagę złota" z Przemkiem Nowakiem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości