Moda i Uroda

Malwina Wędzikowska o modzie z drugiej ręki. "Mamy obowiązek edukować ludzi w tym nowym duchu"

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Malwina Wędzikowska o modzie z drugiego obiegu
Malwina Wędzikowska o modzie z drugiego obieguDzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Malwina Wędzikowska jest stylistką gwiazd i kostiumografem. Wielokrotnie udowadniała, że można wyglądać dobrze i modnie w ubraniach z drugiej ręki. W rozmowie z Darią Pacańską z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziała o tym, jak znane osoby reagują na stylizacje z używanych rzeczy.

Malwina Wędzikowska o modzie z drugiej ręki

Malwina Wędzikowska jest cenioną stylistką. Ubiera gwiazdy i konstruuje stroje do wielu programów, od pewnego czasu promuje także modę z drugiej ręki.

- Ja uważam, że jeśli podchodzisz do swojej pracy z misją i jesteś prekursorem czegoś, bo uczysz ludzi i stylu i wizerunku, mówisz o tym otwarcie, to twoją misją jest żeby być przed wszystkimi i żeby korzystać z wiedzy i z badań naukowych. W tej chwili sieciówki, które mają na to budżet odrobiły bardzo dużą pracę w kwestii pozyskiwania materiałów biodegradowalnych, pozyskiwania materiałów z recyklingu - powiedziała Malwina Wędzikowska, stylistka.

I dodała:

- Dlatego my, styliści, kostiumografowie mamy obowiązek edukować ludzi w tym nowym duchu. Dlatego, że już przekonaliśmy się o tym, że posiadanie wielu rzeczy w szafie "nic nam nie robi". Posiadanie właściwych rzeczy dla naszego wizerunku, dla naszej tożsamości "nam robi", więc naprawdę lepiej jest mieć jedną koszulę, dobrej jakości vintage, nawet jeśli to jest z lat 70., ale ona nas ustanawia w jakiś sposób.

Malwina Wędzikowska o stylizacjach z używanych ubrań

Malwina Wędzikowska sama chętnie zakłada dobrej jakości ubrania vintage. Często jednak pracuje przy produkcjach telewizyjnych czy z gwiazdami i tam zdarza się, że proponowanie ubrań z drugiej ręki spotyka się ze sporym oporem.

- Zdarzają się takie sytuacje, ale to są takie sytuacje, według mnie, już na poziomie psychologicznym. Jeżeli ktoś ma jakiś deficyt, jakąś nieprzepracowaną sprawę, to będzie na pewno bardziej łaknął dużych logotypów, znanych marek, takiego pozornego luksusu, ponieważ tego luksusu wewnątrz sam sobie nie stwarza - zaznaczyła stylistka.

Wędzikowska podkreśla, że w dużej mierze osoby, z którymi pracuje, zachwycają się możliwością tworzenia wizerunku z dobrych jakościowo ubrań z drugiej ręki.

- Zachwycają się tym, że coś ma historię, że coś już miało swoje życie i oni mogą to zinterpretować na nowo w zupełnie innej odsłonie. Raczej mam więcej dobrych doświadczeń niż złych - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości