Moda i Uroda

Unikatowa biżuteria vintage to dobra lokata na przyszłość. "Ceny zaczynają się od 4 tys. zł."

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Styl na wagę złota. Biżuteria vintage
Styl na wagę złota. Biżuteria vintageDzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Biżuteria vintage zachwyca nie tylko nieprzeciętnym designem, ale także ponadczasowym wykonaniem. Takie pierścionki, naszyjniki czy bransoletki to także inwestycja. Lena Szyburska-Niewczas jest pasjonatką biżuterii z drugiej ręki. W cyklu Darii Pacańskiej "Styl na wagę złota" w dziendobry.tvn.pl opowiedziała ile kosztują te wiekowe ozdoby i jak rozpoznać te najbardziej wartościowe.

Biżuteria z drugiej ręki

Lena Szyburska-Niewczas biżuterią vintage pasjonowała się od zawsze. Szczególne wrażenie wywarło na niej zamiłowanie jej mamy do wiekowych błyskotek. Jak powiedziała w rozmowie z Darią Pacańską z dziendobry.tvn.pl, te ozdoby mają duszę.

- Ja kocham stare meble, taką starą biżuterię. Jest to niepowtarzalna biżuteria, to są unikatowe rzeczy. Fajnie jest mieć coś wyjątkowego, coś innego niż wszyscy. Ten trend jest rozpowszechniony. Wiele też gwiazd nie wstydzi się tego, że noszą rzeczy używane, bo jest to biżuteria z drugiej ręki, ale jest to też fajna lokata. To jest złoto, brylanty, kamienie szlachetne - powiedziała Lena Szyburska-Niewczas.

Jak wspomniała nasz rozmówczyni, moda na rzeczy vintage ma się aktualnie świetnie. Dlatego należy poświęcić dużo uwagi żeby poznać te naprawdę wartościowe.

- Przede wszystkim pierwszą weryfikacją jest certyfikat. W certyfikacie musi być napisane z jakiego roku, z jakiego okresu ta biżuteria pochodzi, jakiej próby jest złoto. Są też próby, które weryfikują z jakiego okresu ta biżuteria pochodzi - podkreśliła.

Biżuteria vintage - lokata na przyszłość

Lena Szyburska-Niewczas podkreśla, że biżuteria, która ma kilkanaście lat może być już uznawana za vintage. Jednak pokazała także takie skarby, które mają nawet 300 lat.

- To jest pierścionek, który mam na ręce, z 1710 roku z Francji, więc ma 300 lat. Ma dwukaratową rozetę brylantową i naturalny rubin - tłumaczyła Szyburska-Niewczas.

I dodała:

- Jest to wykonanie przez dawnych jubilerów, więc to jest taka praca nie do powtórzenia. Ta biżuteria bardzo często jest pokryta patyną. Niektórzy klienci chcą żeby to było czyszczone, niektórzy nie.

Biżuteria vintage to też doskonały pomysł na zaręczyny. Okazuje się, że taki pierścionek nie musi kosztować kroci.

- Ceny zaczynają się od 4 tysięcy złotych. To są już pierścionki vintage ze szlachetnymi kamieniami i brylantami. To są wyjątkowe, unikatowe, pojedyncze egzemplarze - powiedziała pasjonatka biżuterii.

I dodała:

- Młody człowiek powinien sobie zdawać sprawę, że to jest piękna, wyjątkowa, unikatowa rzecz, ale też bardzo dobra lokata na przyszłość.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości