vintage

  vintage

  W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła 4-osobową rodzinę z Elbląga. Joanna i Cezariusz Olszewscy mieszkają w bloku z wielkiej płyty z lat 50. W związku z tym, urządzając wnętrze chcieli wpisać się trochę w styl PRL. Gdzie Pani Joanna szuka starych mebli, które następnie własnoręcznie przerabia? I czy jej mąż godzi się na wszystkie jej aranżacyjne pomysły?

  Łączenie nowego ze starym to coraz popularniejszy proceder w aranżacji wnętrz. Meble, które pamiętamy z dzieciństwa wracają na salony w wielkim stylu. Czy przyciąga nas do nich tylko sentyment? O perełkach z pchlich targów opowiedziała w Dzień Dobry TVN blogerka Urszula Michalak, a na wycieczkę po starocie wybrali się designerka Beata Bochińska i reporter Łukasz Radwan.

  Kolejną bohaterką naszego cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Zuza Kuczyńska, stylistka i właścicielka marki z ekskluzywną bielizną. Zuza mieszka na poddaszu kamienicy w mieszkaniu, które ma 42 metry kwadratowe. Dlaczego zdecydowała się na kupno zrujnowanego poddasza? W mieszkaniu panuje pełen eklektyzm, a Zuza - jako estetka - lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Gdzie stylistka szukała inspiracji do aranżacji wnętrza? Zapytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Choć trendy zmieniają się co sezon, to niektóre fasony nie wychodzą z mody. Czym jest vintage? Skarbnicą wiedzy na temat dawnego stylu są paryskie butiki, które odwiedziła Alicja Napiórkowska. Nasza stylistka podpowiada, jak poruszać się po tego typu sklepach, by wyszukiwać modowe perełki z dawnych lat. Jak łączyć ubrania w stylu vintage ze współczesną modą?

  Okazuje się, że są ludzie, którzy potrafią żyć w kilku epokach. Należy do nich, mieszkające w Puszczykowie, małżeństwo: Aleksandra i Łukasz Olejniczakowie. Odwiedził ich dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan. Zobaczcie, jak żyją.

  Dzieciaki wychowane na współczesnej elektronice nie znają innych telefonów niż komórkowe. Aby uniknąć sytuacji, w której nasze pociechy nie wiedzą, jak skorzystać z telefonu stacjonarnego ciocia Wellman i wujek Prokop zrobili krótką prezentację. Zobaczcie, jak korzystać z telefonu z tarczą :)