Porady stylistki

Jak ładnie wyglądać w różnych sytuacjach?

Porady stylistki

Aktualizacja:
Fot. inarik / Getty Images

Niektórzy ludzie mają szczęście – na każdym zdjęciu wyglądają bardzo dobrze. Mówi się wtedy o nich, że są fotogeniczni, albo po prostu, że aparat czy kamera ich lubi. Co jednak zrobić, kiedy nie jesteśmy zadowoleni ze swoich zdjęć?

Oczywiście zdjęcia to jedno. W każdej życiowej sytuacji chcemy wyglądać dobrze. Okazuje się, że jest kilka podstawowych zasad, o których wystarczy pamiętać i od razu nasz wizerunek i samopoczucie będą lepsze.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Pierwszą podstawową zasadą jest zadbanie o odpowiedni ubiór. Jeżeli zależy nam na dobrym wyglądzie, do zdjęć nie można pozować w ubraniu nieciekawym, w którym chodzimy na co dzień po domu. Oczywiście nie chodzi o to, aby ubrać się wyjątkowo elegancko czy odświętnie. Warto przymierzyć kilka ubrań, stanąć przed lustrem i ocenić, jak wyglądamy. Co więcej, w ładnym ubraniu czujemy się lepiej, a to od razu znajduje odzwierciedlenie na fotografii. Trzeba też pamiętać, że ubrania w paski czy bardzo wyraziste wzorki mogą zdominować zdjęcie. I bardzo ważna informacja dla osób, które uważają, że nie mają idealnej sylwetki – ciemne kolory ubrań sprawiają, że wygląda się szczuplej. Należy zadbać, aby twarz nie świeciła się na zdjęciu. Poza tym nie powinna być spocona, dlatego przed wykonaniem każdego zdjęcia warto wytrzeć ją wilgotną chusteczką. Na zdjęciu nie można też się garbić. Wtedy wygląda się niedbale czy na niższych niż w rzeczywistości. I ostatnie – nie można skupiać się na tym, że akurat ktoś robi nam zdjęcie, musimy być rozluźnieni, a wtedy na pewno będziemy zadowoleni z efektu.

Właściwe przestrzeganie tych zasad na co dzień jest receptą na to, jak zawsze dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jak dobrze wyglądać na basenie?

Basen to miejsce, w którym wyjątkowo trudno zapewnić sobie stylowy wygląd. Okazuje się jednak, że tam także można wyglądać atrakcyjnie. Oczywiście podstawową kwestią jest zadbanie o jedyny element garderoby, który nosimy na basenie, czyli strój kąpielowy. Najważniejsze, aby był dopasowany do naszej sylwetki. Ma to znaczenie zarówno w przypadku stroju dla kobiet, jak i kąpielówek dla mężczyzn. Taki ubiór nie powinien być zbyt obcisły, ani też za luźny. Poza tym musi odpowiadać naszym planom co do sposobu spędzenia czasu na basenie. Jeśli chcemy przede wszystkim dużo i intensywnie pływać, najlepiej zrezygnować ze strojów lekkich, delikatnie wiązanych. W takim przypadku istnieje duże ryzyko zsunięcia się kostiumu. Trzeba koniecznie pamiętać, że nawet jeżeli kupimy sobie najmodniejszy kostium czy kąpielówki, a przez cały czas na basenie będziemy go poprawiać, możemy zapomnieć o szyku i elegancji. Oczywiście w kwestii doboru stroju na basen większe pole do popisu mają panie. Jeśli nie są zadowolone z wyglądu swojego brzucha, powinny wybrać strój typu tankini, który stanowi połączenie koszulki i majtek. Jeśli podobny problem mają z biodrami i udami, wtedy warto zainwestować w strój skirtini, który stanowi połączenie spódniczki i biustonosza.

Wizyta na basenie to oczywiście nie tylko kostium kąpielowy. Dobrze dobrane dodatkowe elementy mają również duży wpływ na to, aby pięknie wyglądać na basenie. Ze strony praktycznej przy wyborze okularów i czepka powinniśmy kierować się jakością wykonania i trwałością materiału. Jednak, aby dobrze wyglądać na basenie, trzeba zadbać o odpowiedni fason i kolor. Zarówno okulary, jak i czepek powinny pasować do barwy stroju kąpielowego, a najlepiej, kiedy będą stanowić połączenie tych samych odcieni. Nieodzownym elementem każdej wyprawy na basen będą klapki. Przede wszystkim nie powinny być elementem na tyle absorbującym uwagę, aby zdominować sam strój kąpielowy. Przy kostiumie stonowanym można zdecydować się na klapki wzorzyste, w przeciwnym razie powinny być jednokolorowe. Na bardziej eleganckich basenach, np. hotelowych ważną rolę odgrywał będzie szlafrok. Powinien być dobrany do kostiumu, a najlepiej wybierać szlafrok w tradycyjnych barwach – białej, szarej lub czarnej.

Jak dobrze wyglądać w szkole?

Dobry wygląd to dla nastolatków uczęszczających do szkoły często najważniejsza sprawa. Dlatego powinni wiedzieć, co zrobić, żeby dobrze wyglądać w szkole. Podstawą jest jednak zawsze wygoda. W szkole spędza się większość dnia i dlatego wybór niewygodnego ubrania może okazać się prawdziwą torturą. Nie stanowi to jednak żadnej przeszkody, aby wyglądać modnie i atrakcyjnie. Klasyczne połączenie sportowych butów z koszulą w kratę i z dżinsami to na pewno wygoda, a także pewna klasyka szkolnej elegancji. Dużą popularność ma też połączenie dobrze skrojonych spodni dresowych z bluzami, które mają nieskomplikowany wzór.

Sekret imponującej sylwetki 51-letniej Jennifer Lopez. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości