Pielęgnacja twarzy i ciała

Jesienne zabiegi medycyny estetycznej. Lekarz: "Można kompletnie przebudować skórę"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Kwasy i zabiegi laserowe na jesień
Kwasy i zabiegi laserowe na jesieńDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jesień to doskonały czas, aby zająć się profesjonalną pielęgnacją cery. Na jakie zabiegi warto się zapisać? Jak pozbyć się przebarwień? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr Gabrielą Mercik, specjalistką medycyny estetycznej.

Odbudowa skóry po lecie

Po słonecznych miesiącach często pojawiają się różne zmiany na skórze. Promieniowanie UVA niszczy bowiem włókna kolagenowe i elastynowe.

- Teraz musimy odbudować skórę i ją naprawić. Są cztery główne rzeczy, na które zwracam uwagę, jak pacjent przychodzi do mnie do kliniki. Po pierwsze, nawodnienie, bo skóra po lecie jest wysuszona. Druga sprawa to są naczynka, które teraz się jeszcze bardziej ujawniają, bo mamy wysokie i niskie temperatury. [...] Następnie trądzik i przebarwienia - mówiła dr Gabriela Mercik w Dzień Dobry TVN.

Kwasy i zabiegi laserowe na jesień

Przebarwienia

- Laser jest najbardziej skuteczny, ponieważ ściągnie nam naskórek i przebarwienia. Spowoduje, że skóra się odnowi. Z przebarwieniami to jest tak, że - trzeba o tym pamiętać - nawet jeśli jesteśmy młodzi i bezkarnie się opalamy, to te przebarwienia wyjdą za 20-30 lat. One nie pokazują się zaraz, w następnym roku - podkreśliła specjalistka medycyny estetycznej.

Trądzik

- To jest bardzo dobry moment, kiedy można w 2-3 zabiegach [laserem - red.] kompletnie przebudować skórę i zapomnieć o trądziku. Miałam pacjenta, który przez 3 lata brał bardzo popularny antybiotyk, mazał się kremami. Ten trądzik dotyczył pleców i po dwóch zabiegach kompletnie problem zniknął. Skóra się pięknie przebudowała. Nie ma przebarwień - zadeklarowała nasza gościni.

Jak dodała, należy pamiętać, że niektóre leki i herbatki ziołowe (np. dziurawiec) powodują, że laser działa mocniej. - Może poparzyć skórę. To nie jest wina lasera, tylko tego, co jest w organizmie. Trzeba się przygotować - zaznaczyła dr Gabriela Mercik.

Kwasy

- Cząsteczka kwasu ściąga ponad 200 cząstek wody, więc ona bardzo mocno działa przyciągająco na tę wodę. Wypełnia nam pięknie drobne zmarszczki. Kwasy są bardzo dobre. Są usieciowane i nieusieciowane, krótko działające lub takie, które powodują zmiany objętości. Jednak nie każdy chce zmiany objętości, więc tutaj jest duży wybór, żebyśmy nie wyglądali jak napompowani - tłumaczyła ekspertka.

Na czym polegają zabiegi bankietowe? Jakie są zalety peelingów zimnych? Posłuchaj całej rozmowy z dr Gabrielą Mercik w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości