przebarwienia skóry

  Podczas wakacji chętnie wygrzewamy się na słońcu i opalamy ciało. Jednak później na skórze można zauważyć nieestetyczne przebarwienia. Jak powstają i czy można się ich pozbyć?

  Barbara Kurdej-Szatan pokazała się bez makijażu. Piękna aktorka zaskoczyła wszystkich, prezentując przebarwienia na czole. Sesja zdjęciowa w wykonaniu męża gwiazdy to kolejny głos w sprawie ciałopozytywności wśród polskich aktorek.

  Dla niektórych miłość do opalenizny staje się chorobliwa. Nadmiar ekspozycji na słońce, wizyty na solarium kilka razy w tygodniu i zapominanie o filtrach, byle tylko być pięknie opalonym, budzi poważne wątpliwości ekspertów. Fani opalania to bardzo często także osoby, które doświadczają tzw. tanoreksji, czyli zaburzeń osobowości wynikających z kultu własnego ciała. Monika przez cztery lata opalała się codziennie, by wyglądać szczuplej.

  Po opalaniu na skórze może pozostać nie tylko opalenizna. Zbyt częsta i długotrwała ekspozycja skóry na słońce może doprowadzić do pojawienia się na niej ciemnych plam. Przebarwienia powstają dosyć łatwo, ale ich pozbycie się to proces żmudny i trudny. Dlaczego powstają i jak można je usunąć?

  Lato minęło, jednak pewne jego pozostałości nadal są widoczne. Wiele osób zauważa na skórze przebarwienia. Choć najczęściej pojawiają się po egzotycznych wyjazdach, dają o sobie znać także po pobycie nad polskim morzem. Wszystko przez to, że skóra nie była odpowiednio zabezpieczona przed działaniem promieni słonecznych. Jak się pozbyć przebarwień zdradziła w Dzień Dobry TVN kosmetolog, Anna Salomon.

  Przebarwienia skóry to problem dotyczący przede wszystkim kobiet. Dlaczego pojawiają się na skórze? Czy można im jakoś zapobiegać? A co, jeśli już je mamy? Jakie zabiegi medycyny estetycznej należy zastosować i ile trwa rekonwalescencja po ich przeprowadzeniu? Czy są niebezpieczne? A może z przebarwieniami da się walczyć domowymi sposobami? O to wszystko zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN dr. Marcina Ambroziaka z kliniki medycyny estetycznej.

  Wiosna to pora, kiedy rośliny budzą się do życia. Które z nich można wykorzystać do pielęgnacji ciała? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły chemiczki i zielarki: Marta Remplewicz oraz Zofia Marciniak.

  W Dzień Dobry TVN gościem był dr n. med. Krzysztof Gojdź - jedyny w Polsce certyfikowany lekarz i wykładowca elitarnej Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej Anti Aging. Problem przebarwień na skórze dotyczy wielu osób. Skąd one się biorą i jak skutecznie się ich pozbyć? Dlaczego zdaniem specjalisty chodzenie na "solkę" nie sprzyja kondycji naszej skóry? Ile zabiegów medycznych potrzeba dla uzyskania spektakularnych efektów i jakie są ich koszty? Zobaczcie, co radził doktor Gojdź osobom po przebytych zabiegach kosmetycznych.