Kosmetyki z retinalem i ich dobroczynne właściwości. Dlaczego warto po nie sięgać?

Uśmiechnięta kobieta trzymająca w dłoni słoik z kremem. Pielęgnacja skóry twarzy. Kosmetyki z retinalem.
Kosmetyki z retinalem
Źródło: PeopleImages/Getty Images
Domowa pielęgnacja skóry pozwala uporać się z wieloma problemami, zwłaszcza jeśli w stosowanych na co dzień kosmetykach znajdują się cenne składniki aktywne. Miłośniczki zabiegów upiększających zmagające się z utratą jędrności cery, trądzikiem, uporczywymi przebarwieniami czy oznakami starzenia, coraz częściej sięgają po produkty z retinalem. Jakie właściwości wykazuje ta substancja i czym różni się od popularnego retinolu?

Retinal w kosmetyce - właściwości

Retinal jest związkiem chemicznym, zaliczanym do grupy pochodnych witaminy A. Wykazuje on właściwości zbliżone do retinolu, jednak pozwala o wiele szybciej uporać się z wybranymi problemami. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej kobiet poszukuje go w składzie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Produkty wzbogacone retinalem cenione są przede wszystkim za skuteczne działanie przeciwstarzeniowe. Kremy, sera czy emulsje z odpowiednim stężeniem tego składnika wpływają na przyspieszenie wymiany komórkowej, dzięki czemu pozostawiają skórę gładką i miękką w dotyku. Co więcej, z ich pomocą można pozbyć się uciążliwych przebarwień czy zaskórników, a nawet zmniejszyć widoczność porów.

Pielęgnacja skóry i włosów

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blond
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak chronić cerę zimą?
Jak chronić cerę zimą?

Retinal ma także istotny wpływ na syntezę włókien kolagenowych, co przekłada się na widoczną poprawę jędrności cery i spłycenie zmarszczek mimicznych. Kuracja tym składnikiem może również przynieść wiele korzyści osobom, które zmagają się ze zmianami trądzikowymi i regularnie korzystają z preparatów wykazujących właściwości antybakteryjne.

Kosmetyki z retinalem - jak je stosować?

Retinal doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery wrażliwej, naczyniowej i suchej. Powoduje on zdecydowanie mniejsze złuszczanie niż retinol, jednak wprowadzenie go do codziennej pielęgnacji i tak wymaga cierpliwości i właściwego podejścia. Wybrane kosmetyki należy aplikować na czystą skórę przed snem. Na początku kuracji nie należy sięgać po nie częściej niż raz na 4 dni, po upływie dwóch tygodni można zwiększyć częstotliwość ich stosowania do jednej aplikacji na 2-3 dni.

Osoby korzystające z preparatów na bazie pochodnych witaminy A powinny wprowadzić do codziennej pielęgnacji intensywnie nawilżające kremy, pozwalające odbudować barierę lipidową skóry. Równie istotna jest w tym wypadku zewnętrzna ochrona przed promieniowaniem UV. Nawet w pochmurne dni zalecane jest stosowanie produktów z filtrami przeciwsłonecznymi.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana