Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak po całonocnej zabawie postawić skórę "na nogi"? Są na to proste sposoby

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Kobieta, która przegląda się w lustrze

Całonocne szaleństwo bardzo często zostawia ślad na naszej twarzy. Skóra wydaje się szara, do tego traci swój blask. Jak ją zregenerować i oczyścić? Są na to bardzo proste sposoby.

Dlaczego skóra szarzeje?

Całonocna impreza odbija się na całym organizmie. Niejednokrotnie bolą nas mięśnie oraz głowa, jeśli wypiliśmy zbyt dużo alkoholu. Na tym jednak nie koniec. Dobra zabawa zostawia ślad również na naszej skórze. Bardzo często po spojrzeniu w lustro dzień po imprezie mamy wrażenie, że nasza skóra jest szara i pozbawiona blasku. Dlaczego tak się dzieje?

Powodów jest kilka. Po pierwsze alkohol. Zawierające go napoje wypłukują z organizmu m.in. witaminę C. Jej braki skutkują tym, że skóra przybiera szarawy odcień i zupełnie traci blask.

Po drugie niedobór snu. W jego trakcie skóra najlepiej się regeneruje. Jeśli śpimy zbyt mało - prędzej czy później - jego niedobory będą widoczne właśnie na twarzy.

Po trzecie kosmetyki. Choć to dzięki nim skóra wygląda na piękną i zdrową, to ich nadmiar zaczyna działać na naszą niekorzyść. Ostrożnie należy podchodzić przede wszystkim do tzw. kolorowych kosmetyków, czyli tych używanych do makijażu. Stosowane zbyt często i w zbyt dużej ilości zapychają skórę i nie pozwalają jej swobodnie oddychać.

Po czwarte papierosy. Zawarta w nich nikotyna zwęża naczynia krwionośne. To zaburza przepływ krwi, a tym samym do skóry dociera mniej tlenu i cennych dla niej substancji. Na tym jednak nie koniec. Nikotyna oraz substancje smoliste niszczą elastynę, oraz kolagen, które odpowiadają za elastyczność skóry.

Pielęgnacja skóry i włosów

Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blondDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Po piąte picie zbyt małych ilości wody. Podczas zabawy zazwyczaj sięgamy po wysokoprocentowe trunki i zapominamy o wodzie. Tymczasem to właśnie ona nie tylko dostarcza organizmowi cennych substancji, ale także nawilża skórę. Bez tego nie będzie ona piękna i świetlista.

Jak zregenerować skórę po imprezie?

Na szczęście, są sposoby, aby po całonocnych szaleństwach postawić skórę "na nogi". Dobrym pomysłem będzie wypicie - na czczo - szklanki wody z cytryną. Sok z cytryny oczyści organizm, a także przyspieszy usuwanie z organizmu pozostałości alkoholu. Dodatkowo witamina C jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Związki te zwalczają wolne rodniki, które odpowiadają m.in. za szybsze starzenie się skóry.

Zazwyczaj po całonocnej zabawie marzymy tylko o tym, aby jak najszybciej znaleźć się w łóżku i "odpuszczamy" sobie demakijaż. Takie praktyki nie służą skórze, dlatego następnego dnia warto naprawić swój błąd i wykonać peeling. Pomoże on nie tylko usunąć kosmetyki, ale także odświeży i oczyści skórę.

Dzień po zabawie warto zafundować swojej skórze także masaż kostkami lodu. Zimno poprawia krążenie, a tym samym skóra jest lepiej odżywiona. Dodatkowo lód zmniejszy obrzęk i opuchliznę. Warto dodać, że w pozbyciu się tych ostatnich pomogą także okłady z zimnego ogórka.

Bardzo ważne jest, aby po całonocnej zabawie pić dużo wody. Alkohol działa moczopędnie i wypłukuje cenne dla organizmu substancje. Dzięki wodzie możemy "odrobić straty". Skorzysta na tym nie tylko nasz organizm, ale także skóra. Zgodnie z zaleceniami w ciągu dnia powinniśmy wypijać ok. 2 litrów wody.

Blask i właściwy koloryt przywróci skórze również maseczka nawilżająca. Ta na bazie glinki dodatkowo oczyści skórę.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: zdrowie.wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adene Sanchez/Getty Images

Pozostałe wiadomości