Japoński manicure zastąpi klasyczną hybrydę? Efekty utrzymują się 2 tygodnie

Japoński manicure jest znany od ponad 400 lat, jednak dopiero w ostatnich latach zyskuje na popularności. Ten azjatycki odpowiednik hybrydy pomaga odżywić zmęczone płytki. Jak go wykonać i na czym polega?

Japoński manicure - historia

Jako pierwsze z tego specyficznego manicure kilkaset lat temu korzystały japońskie arystokratki w celu poprawy kondycji oraz wyglądu paznokcia. Już od wtedy jest to zabieg w całości składający się z naturalnych składników , m.in. keratyny (która jest podstawowym budulcem paznokcia), witamin A, H, E oraz B5 (wspomagają prawidłowy wzrost płytki), krzemionki z Morza Japońskiego (odżywia i ułatwia wnikanie witamin), a także pyłku pszczelego (jaki likwiduje problem kruchych paznokci). Dzięki takiemu połączeniu uzyskuje się prosty, aczkolwiek niezwykle pielęgnujący efekt.

Dla kogo jest przeznaczony japoński manicure?

Ten pielęgnacyjny manicure jest polecany osobom, które mają kruche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Pozwala na wygładzenie i regenerację bruzdowanej płytki. Już po pierwszym zabiegu nadaje jej zdrowy wygląd. Celem zabiegu jest bowiem uzyskanie na paznokciach połysku z różowawym odcieniem bez dodatkowego pokrycia. Naturalne składniki, witaminy oraz minerały głęboko wnikają w strukturę płytki, dzięki czemu paznokcie rosną mocne i zdrowe. Co ważne, japoński manicure można wykonywać nawet u kobiet w ciąży, a także tych karmiących piersią, co jest atutem, biorąc pod uwagę fakt, że w tym okresie trzeba rezygnować z większości zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne.

Jak wykonać japoński manicure?

Aby osiągnąć pielęgnacyjny efekt, japoński manicure powinien być wykonywany regularnie przez dokładnego specjalistę. W pierwszym kroku ocenia on stan płytki paznokcia. Następnie nadaje jej kształt i ją oczyszcza. Potem odsuwa lub wycina skórki i dwustronnym pilniczkiem stara się zmatowić płytkę - czynność ta usuwa tłuszcz oraz zwiększa zdolność chłonności przez paznokieć dobroczynnych składników.
W kolejnym ruchu na paznokcie nakładana jest i wmasowywana pasta mineralna oraz proszek z wosku pszczelego, które na przemian wciera się w płytkę za pomocą polerki ze skóry cielęcej, kichina. Pasta ta wypełnia mikropęknięcia i nadaje paznokciom naturalny połysk oraz piękny kolor, dzięki zawartym w składzie cząstkom perłowym, peptydom morskim i keratynie, natomiast puder wzmacnia naturalny blask.
Zabieg jest krótki, trwa około 30–40 minut, a trzeba go powtarzać co około 2–3 tygodnie. Połysk widoczny na płytce utrzymuje się około 5 dni, natomiast działanie odżywcze około 2 tygodni. Co ważne - manicure japońskiego się nie zmywa.

Jak samodzielnie zdjąć hybrydę w domu? Zobacz wideo:

Zobacz też:
Autor: Sabina Zięba
Pozostałe wiadomości