Ilość produktów na sklepowych półkach może przyprawić o zawrót głowy. Mimo to, trudno jest wśród nich znaleźć podkład, który byłby idealnie dopasowany do naszej skóry. Rewolucję w tym aspekcie ma przeprowadzić niebieski fluid. Jakie jest jego działanie?
Niebieski podkład - do czego służy?
Znalezienie podkładu, którego odcień będzie pasował idealnie do naszej skóry często okazuje się niemal niemożliwe. Nawet godziny spędzone w drogerii mogą nie wystarczyć, ponieważ każda cera jest inna i wiele z nich ma bardzo unikalny kolor. Do tego dochodzą jeszcze inne parametry - takie jak gęstość i krycie kosmetyku, które nie zawsze współgrają z naszymi oczekiwaniami. Jednym z większych problemów jest też pomarańczowienie produktu na skórze.
Producenci kosmetyków wpadli jednak na pomysł, który ułatwi paniom wybór przy chociaż jednym z wielu parametrów. Stworzyli podkład, którego kolor jest niebieski. Jego zadaniem jest zmiana odcienia niepasującego podkładu, tak, by nie musieć wyrzucać buteleczki z nietrafionym kolorem.
Nietypowe zastosowanie kosmetyków do makijażu. Zobacz video:
Dla kogo najlepszy jest niebieski podkład?
Po zmieszaniu kupionego przez nas kosmetyku o nietrafionym kolorze z niebieskim produktem, kolor podkładu się ochładza, a żółte i pomarańczowe odcienie zostają zniwelowane. Niebieski fluid postanowiła wypróbować TikTokerka Rose Siard. Kobieta aplikuje zwykły kosmetyk na pół twarzy, a na drugie pół - ten sam, ale z dodatkiem niebieskiego podkładu.
Zbyt żółty kosmetyk momentalnie zmienił się na chłodniejszy, dużo bardziej odpowiadający kolorowi jej skóry. Dzieje się tak, ponieważ leżące naprzeciwko siebie w kole barw żółty i niebieski neutralizują się. Kosmetyk z błękitnym barwnikiem sprawdzi się dla osób, które już dokonały złego zakupu lub planują kupić nowy podkład przez internet i obawiają się, że kolor może odznaczać się na skórze.
@roseandben Have you tried this?! #viralmakeup #makeuptutorial
♬ original sound - Rose Siard
Zobacz także:
- Najczęstsze błędy w pielęgnacji paznokci. Dermatolog ostrzega, do czego mogą doprowadzić
- Wyciskanie pryszczy – szkodliwy nałóg, który niszczy cerę
- Laserowe usuwanie owłosienia – jak wygląda laserowa depilacja?
Autor: Sylwia Wołoch
Źródło zdjęcia głównego: Mizina/Getty Images